ru ua

Мін'юст неефективно захищає інтереси держави у банкрутстві "Сумихімпрому", - експерт

Міністерство юстиції України в недостатній мірі захищає інтереси держави в процесі банкрутства ПАТ "Сумихімпром". З урахуванням того, що майже 100% акцій цього підприємства належить державі, а процес його банкрутства повністю контролюються структурами бізнесмена Дмитра Фірташа, така позиція Мін'юсту є неприйнятною, вважає віце-президент громадської організації "Контроль народного майна України" Євген Чередников.

"Реакцію Мін'юсту на звернення Фонду держмайна та Громадської робочої групи щодо проведення перевірки діяльності розпорядника майна "Сумихімпром" Романа Марченка в самому м'якому випадку можна охарактеризувати як запізнілу. Звернення були направлені ще навесні, проте перевірка діяльності Марченка призначена на період з 17 по 19 листопада. Виходить, що Мін'юст, навмисно або через недбалість керівництва, протягом тривалого часу покривав антидержавну діяльність розпорядника майна "Сумихімпром"", - зазначив Чередников.

Також він нагадав про відсутність належної реакції регіональних органів Міністерства юстиції на факти, що вказують на навмисне доведення "Сумихімпром" до банкрутства особами, пов'язаними з Фірташем, в число яких входить і Роман Марченко.

"Органи прокуратури порушили і розслідують кримінальну справу за фактом доведення "Сумихімпром" до банкрутства, заподіяння збитків підприємству в результаті продажу продукції за цінами, нижчими собівартості, на користь підконтрольного Фірташу ТОВ "Синтез Ресурс", що входить до складу комітету кредиторів "Сумихімпром". Прокуратурою виявлені збитки внаслідок зазначених дій посадових осіб "Сумихімпром", в т. ч. і Марченко, в сумі 135 млн грн. І на тлі цих фактів управління юстиції Сумської обл. парадоксальним чином приходить до висновку про відсутність фактів, які вказують на доведення підприємства до банкрутства", - повідомив віце-президент громадської організації.

З його точки зору подібне було б неможливо, якби функції розпорядника майна ПАТ "Сумихімпром" виконував дійсно незалежний фахівець. Однак повністю підконтрольний комітет кредиторів підприємства призначив у 2012 р. за підтримки Мін'юсту на цю посаду Марченко.

"Нинішніх керуючого санацією та розпорядника майном "Сумихімпром" необхідно негайно відсторонити від виконання названих посадових обов'язків. Особи, що займають поки ще ці посади, ведуть роботу не в інтересах держави, а в інтересах "Групи DF". Причому їх діяльність в багатьох випадках знаходиться за межею законності і підлягає розслідування правоохоронними органами", - переконаний член-кореспондент НАНУ, міністр промисловості України (1995-1997 роки), член Громадської робочої групи з вирішення проблемних питань титанової галузі України Валерій Мазур.

Громадська робоча група має намір звернути увагу вищих посадових осіб держави на низьку ефективність діяльності Міністерства юстиції щодо захисту державних інтересів при банкрутстві "Сумихімпром".

"Результати перевірки Мін'юстом діяльності розпорядника майна "Сумихімпром" Марченко стануть показником прихильності керівництва цього міністерства відстоювання державних інтересів, з точки зору яких укладання свідомо збиткових для підприємства угод, вилучення обігових коштів, що не могло відбутися без санкції розпорядника майна, є протиправними діяннями", - вважає віце-президент громадської організації "Контроль народного майна України" Чередников.
.