ru ua

У мінських угодах немає жодного положення, що дозволяє вогонь у відповідь, - Хуг

У мінських угодах немає жодного положення, що дозволяє вогонь у відповідь, - Хуг Фото: Олександр Хуг (facebook.com/oscesmm)

Хуг зазначив, що в разі, коли сторони ведуть вогонь складно визначити хто саме почав стрілянину

В мінських угодах немає жодного положення, що дозволяє вогонь у відповідь. Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг в інтерв'ю виданню "Ділова столиця".

"Мабуть, неодноразово в новинах ви чули заяви сторін: "Ми не починаємо вогонь, а відкриваємо у відповідь". Але вогонь у відповідь - теж вогонь! У мінських угодах немає жодного положення, яке б дозволяло вести вогонь у відповідь. Будь-який вогонь у відповідь є порушенням режиму припинення вогню. І винятків тут немає", - заявив він.

Хуг також зазначив, що в разі, коли сторони ведуть вогонь складно визначити хто почав стрілянину, а хто веде вогонь у відповідь.

"Оскільки є безліч причин ведення вогню, то складно визначити: хто почав стрілянину, а хто відповів. Але в цій ситуації треба зрозуміти головне - будь-яке ведення вогню повинно бути зупинене", - додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що місія ОБСЄ зафіксувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) в Донецькій і Луганській областях після відновлення сторонами відповідних зобов'язань (так зване "шкільне перемир'я").