Уряд дозволив об'єднаним громадам отримувати субвенції та дотації прямо з держбюджету

НовиниЕкономіка    14.01.2016 - 13:24
Фото: Геннадій Зубко
Фото: Геннадій Зубко

На засіданні Кабміну було схвалено відповідний проект постанови

Кабінет міністрів України вчора, 13 січня 2016 року, дозволив об'єднаним громадам отримувати медичну та освітню субвенції, а також дотації прямо з державного бюджету. Відповідний проект постанови був схвалений на засіданні уряду.

Про це в ході наради "Основні напрями децентралізації влади в Україні в 2016 році" повідомив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Проведена не тільки бюджетна децентралізація, але й створено територіальні громади, які з 1 січня 2015 року відкрили міжбюджетні розрахунки, і вчора ми прийняли постанову на Кабінеті міністрів для того, щоб розширити порядок, і вже 159 громад практично можуть отримувати без регіону, без області пряму медичну та освітню субвенцію, а також базову дотацію, яка іде на пряму",- розповів Зубко.

Крім того, спікер парламенту Володимир Гройсман нагадав, що в результаті децентралізації на місця надійде додаткових 6 млрд гривень.

"Ми наповнили з вами фонд державного регіонального розвитку на 3 мільярди гривень, окрім тих коштів, які автоматично передані на місцеві бюджети, 1 мільярд гривень - це окрема державна підтримка нових об'єднаних територіальних громад... 1,9 млрд - це соціально-економічний розвиток",- сказав спікер та наголосив, що в результаті децентралізації на місцевий рівень у держбюджеті передбачена передача близько 6 мільярдів гривень.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що в 2016 році доходи місцевих громад зростуть майже на 46 млрд гривень.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Кабмін пропонує ВР встановити єдині вимоги для отримання дозвільних документів Кабмін проведе нараду по розрахункам "Укрнафти" з держбюджетом 14 січня
On Top