ua en ru

Мінфін домовився з російським ВТБ про рефінансування частини кредиту на 2 млрд дол

Міністерство фінансів України і банк ВТБ домовилися про рефінансування на два роки частини позики на 2 млрд дол., наданого російським держбанком в червні 2010 р.

Як говориться в повідомленні кредитної організації, така домовленість була досягнута на зустрічі глави ВТБ Андрія Костіна з президентом України Віктором Януковичем, головою Національного банку Сергієм Арбузовым і міністром фінансів України Юрієм Колобовым.

Минулого тижня міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко повідомляв, що Україна випустить облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на 1 млрд дол. для часткового погашення кредиту ВТБ. За словами міністра, облігації будуть випущені на два роки за процентною ставкою, яка істотно нижче поточних ринкових котирувань.

Відповідаючи на питання про те, чи передбачає схема рефінансування кредиту ВТБ також виплату 500 млн дол. готівкою і залученням нового кредиту ВТБ на 500 млн дол., міністр сказав: "Деталі я не можу коментувати, але ви недалекі від істини".

18 травня 2012 р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна домовилася з ВТБ про рефінансування кредиту.

Мінфін України залучив кредит російського ВТБ (згодом права вимоги за нього передані ІК VTB Capital) на суму 2 млрд дол. 3 червня 2010 р. під 6,7% річних. За умовами договору позика видавалася терміном до грудня того ж року, але передбачалася можливість трикратної пролонгації на півроку, яку Мінфін України вже використав. У проспектах українських єврооблігацій, випущених в лютому і червні минулого року, наголошувалося, що кредит VTB Capital буде виплачений у грудні 2011 р., однак він погашений так і не був. Кінцевий термін виплати по кредиту - червень 2012 р.

ВТБ засновано в 1990 р., 99,9% акцій банку належать державі в особі Федерального агентства з управління федеральним майном. Групи ВТБ, материнською компанією і основною одиницею якої є ВТБ, належать ще чотири банки в Росії, банки у Вірменії, Австрії, на Кіпрі, в Грузії, Швейцарії та Україні, а також виробництво авіаційних двигунів.