ua en ru

Міненерго перепідкерувала шахту на Донбасі і має намір ввести її в експлуатацію

Шахта "Південнодонбаська №3 ім. М. С. Сургая" входила до складу ДП "Донецька вугільна енергетична компанія", виведена Міністерством енергетики та вугільної промисловості України з підпорядкування ДВЕК у зв'язку з тим, що на відміну від керівництва та іншого майна вугільної компанії, ця шахта знаходиться на підконтрольній території Україні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міненерго.

Міністерство надало шахті статус автономного підприємства.

"Враховуючи, що ДП "Шахта "Південнодонбаська № 3 ім. М. С. Сургая" розташована на території, яка контролюється українською владою, Міністерством видано наказ про виведення зазначеної шахти зі складу ДП "Донецька вугільна енергетична компанія" та її безпосереднього підпорядкування Міненерговугілля", - йдеться в повідомленні.

Нове підприємство було зареєстровано 4 грудня 2014 року. Керівником підприємства призначений Одинцов Д. А.

Раніше шахта виявилася в скрутному становищі у зв'язку з тим, що Президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення діяльності ДП "Донецька вугільна енергетична компанія", до складу якого входила шахта, у зв'язку з переходом більшої частини майна цієї компанії в руки бойовиків.

На даний момент всі дії Міненерго були спрямовані на повернення шахти до роботи.

"На сьогодні Міністерство вживає заходів по передачі цілісно-майнового комплексу, активів та зобов'язань, у тому числі заборгованості із заробітної плати та її виплати шахтарям ДП "Шахта "Південнодонбаська № 3 ім. М. С. Сургая", новоствореному підприємству для забезпечення повноцінного функціонування шахти, відвантаження вугільної продукції", - також сказано в повідомленні.

Нагадаємо, за даними ДонОДА, видобуток вугілля на підконтрольних Україні територіях Донецької обл. в грудні склала 640,8 тис. тонн.

За даними Міненерго України, з Донбасу вдається вивозити 1-2 тис. тонн вугілля на день.