Мінекономрозвитку розробило концепцію держпідтримки експорту України

Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробило проект розпорядження Кабінету міністрів України "Про схвалення концепції системи державної підтримки експорту України".

 проблема незбалансованості товарного експорту України, у якому переважає продукція з низьким ступенем переробки, вимагає активізації з боку держави та запровадження нових підходів до національної експортної політики. У першу чергу спрямованої на диверсифікацію експорту і збільшення в його структурі товарів з високою доданою вартістю, які може знизити чутливість вітчизняного експорту коливань світової кон'юнктури.

Метою Концепції є визначення шляхів та перспективи створення в Україні дієвої інтегрованої системи державної підтримки експорту, яка сприятиме успішній інтеграції вітчизняної економіки у світовий економічний простір. Реалізувати концепцію передбачається протягом 2013 - 2015 років.

Передбачається сформувати систему заходів державного стимулювання експортерів, зокрема: оптимізація товарної структури вітчизняного експорту в напрямі нарощування частки продукції з високим рівнем доданої вартості, в тому числі шляхом стимулювання розвитку високотехнологічних і наукомістких виробництв; географічна диверсифікація традиційного українського експорту, заснованої на аналізі попиту на зарубіжних ринках і виявленні найбільш перспективних з них; підвищення ефективності реагування на обмежувальні і протекціоністські заходи з боку інших країн; впровадження механізмів державної фінансової підтримки експортної діяльності (кредитування, забезпечення і страхування експорту) відповідно до міжнародних зобов'язань України; поліпшення умов для залучення інвестиційних коштів з метою модернізації експортоорієнтованих виробництв.

А також вдосконалення державної підтримки українських експортерів під час їх участі у міжнародних тендерах за кордоном; розвиток і впровадження систем сертифікації, управління та контролю якості.

Фінансування заходів, спрямованих на реалізацію концепції, буде здійснюватися за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, інвестицій, інших джерел, не заборонених законодавством.

В даний час Україна здійснює зовнішньоторговельні операції з партнерами з понад 200 країн світу, включаючи країни СНД, ЄС, Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Африканського регіону, Близького і Середнього Сходу, Північної та Латинської Америки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся