ua en ru

Міліції видано зброю, - Захарченко

Міліції видано зброю. Про це йдеться у зверненні в.о. міністра внутрішній справ України Віталія Захарченка до українських громадян,

Міліції видано зброю. Про це йдеться у зверненні в.о. міністра внутрішній справ України Віталія Захарченка (на фото) до українських громадян, текст якого оприлюднила прес-служба МВС.

"МВС України неодноразово закликало мітингувальників припинити протиправні дії. Ми попереджали про кримінальну відповідальність. Ми роз'яснювали, які саме порушення закону відбуваються. Ми застерігали не йти на поводу у радикально налаштованих бойовиків. Але, на жаль, почути нас та зробити відповідні висновки ніхто не захотів", - йдеться в заяві.

За його словами, сьогодні відкрито прицільну стрільбу по працівникам міліції з бойової зброї.

"З вогнепальними пораненнями госпіталізовано вже 29 правоохоронців, є загиблі, а загальний рахунок жертв вже йде на десятки. Захоплено декілька наших працівників, адже міліція несла службу з охорони громадського порядку без вогнепальної зброї. Ми розцінюємо ці дії як явну агресію з боку екстремістів, які намагаються перекласти провину на правоохоронців, хоча всім розсудливим громадян давно зрозуміло, що силові дії провокують виключно опозиційні лідери", - заявив Захарченко.

За словами Захарченко, в рамках роботи Антитерористичного центру при Службі безпеки України він підписав відповідні накази - правоохоронцям видано бойову зброю і вона буде застосована у відповідності до Закону України "Про міліцію":

- для захисту громадян від нападу, що загрожує їх життю і здоров'ю, а також звільнення заложників;

- для відбиття нападу на працівника міліції або членів його сім'ї, якщо їх життю або здоров'ю загрожує небезпека;

- для відбиття нападу на охоронювані об'єкти, конвої, жилі приміщення громадян, приміщення державних і громадських підприємств, установ і організацій, а також звільнення їх у разі захоплення тощо.