ru ua

Михайло Горшеньов в останньому інтерв'ю: "Мрію назавжди залишитися молодим"

У ніч з 18 на 19 липня у своєму будинку в Санкт-Петербурзі помер Михайло Горшеньов, який чверть століття був солістом і автором пісень панк-групи "Король і шут". До свого 40-річчя він не дожив всього лише 25 днів.

Російські ЗМІ відрапортували, що причиною смерті могла послужити передозування наркотиків - в руці музиканта був знайдений інсуліновий шприц і ложка. Музикант не приховував, що за все своє життя пережив вісім (!) Клінічних смертей - більшість від передозування наркотиків і алкоголю. Вдев'яте доля не врятувала Горщика.

"Шкода, сумно, звичайно ж, - каже вокаліст групи" Аукціон "Олег Гаркуша. - Людина пішов, але знову ж, при цьому потрібно було якось займатися собою, стежити за своїм здоров'ям. Просто так люди не йдуть, на все є свої певні причини, припускаю, алкоголь та інші речі"

Михайло Горшеньов народився в місті Бокситогорське Ленінградської області. Музикою почав займатися ще в школі. Як і старший брат, у майбутньому - лідер гурту "Кукринікси" Олексій Горшеньов.

"Візитна картка" артиста - відсутність чотирьох передніх зубів - утворилася у Михайла ще в 10 років, коли він пробував віджатися зубами від турніка. Пізніше вставив собі штучні, але на черговому концерті вибив їх про мікрофон. Через це все життя у нього були проблеми з дикцією.

У школі, яку він так і не закінчив (через захоплення музикою, навчання було на далекому місці) Горшенев разом з однокласниками організовує групу "Контора". Грали ритмічний панк-рок. Кожна пісня була невеликою історією, часто в фентезійних, історичному або містичному ключі.

В кінці 80-х Горшенев вступив до реставраційне училище, де познайомився з Андрієм Князєвим. Михайло запросив Князєва до групи другим вокалістом. Тоді ж обидва музиканта обіграли свої прізвища і зробили собі клички "Князь" і "Горщик" відповідно.

Їх група в різні часи називалася "Король блазнів", "Зарізаний кульбаба", "Армагеддон", "Апокаліпсис". І лише в 1990 році група знайшла нинішню назву - "Король і Шут".
Приблизно в цей же час Горшенев робить собі перші татуювання, які потім стали гордістю музиканта:

- Перше татуювання я зробив у 20 років - Джокера, - розповідав Михайло. - Страшного, жахливого Джокера. Друга - з оформлення нашого першого альбому "Будь як вдома, подорожній" - голова диявола з дерева виростає. Ще татуювання Анархія на хресті. Ще тату - 7 моїх мертвих друзів у вигляді черепів: Сід Вішез, Курт Кобейн, Елвіс Преслі ... ну, їх тільки по зачісках можна дізнатися. Я все роблю сам - і теми, і ескізи "

Перші пісні - "Король і шут", "Мертва жінка", "Мисливець" - записували на напівпрофесійної студії. Перший концерт дали через цілих чотири роки після створення. У 1994 році був записаний неофіційний альбом "Будь, як вдома, подорожній!", Який вийшов обмеженим тиражем тільки на касетах, і довгий час вважався серед шанувальників справжнім раритетом.

Але по-справжньому популярною група стала влітку 1998-го, коли на MTV вийшов в ротацію кліп на пісню "Їли м'ясо мужики"

За всі роки група "Король і Шут" записала 11 альбомів. Останній - "Театр демона". Його стиль музиканти визначили як "арт-панк". Горшенев часто акцентував увагу, що це був єдиний альбом, який він записував тверезим.

Ще однією "фішкою" диска було те, що в групі залишився лише Горщик. Князь покинув колектив, заснувавши власний панк-проект КняZz.

У цей час КиШ експериментував з симфонічним оркестром, а минулого року в московському Театрі кіноактора брала участь в опері жахів "TODD", де Михайло грав Суїнні Тодда - лондонського перукаря-вбивцю.

Під час виконання одного з каскадерських трюків у TODD Горшенев ламає руку, але далі продовжує грати - у гіпсі. Відео "Першого каналу"

20 липня був запланований великий концерт у московському Зеленому театрі Парку Горького, але після смерті Горшнева його скасували. Майбутнє групи поставлено під велике питання. У музиканта залишилися дві дочки. Анастасія - від шлюбу з першою дружиною Анфісою, також Олександра - від другої дружини Ольги. Молодшій всього чотири роки.

Останнє інтерв'ю Горшенєва було присвячено релігії:

- Це опіум для народу, - стверджував музикант. - Багато хто в ній шукають допомоги і знаходять, але іноді я такій людині заглядаю в очі, і бачу, що це вже не він ... у нього очі вже трошки божевільного людини. У мене немає такої помилки, що існує якийсь розумний дідусь і всім цим керує. Це маячня повний.

Завершив своє спілкування пресою словами, що мріє "перемогти алкогольних демонів, вивчити англійську мову і назавжди залишитися молодим".