Мігранти в Європі: Вишеградська група відхилила квоти по біженцях

НовиниПолітика    17.09.2016 - 08:29
Фото: прапори країн Вишеградської четвірки
Фото: прапори країн Вишеградської четвірки

Польща, Угорщина, Чехія і Словаччина хочуть приймати мігрантів, виходячи з власних можливостей

Вишеградська четвірка на саміті Євросоюзу в Братиславі 16 вересня ухвалила власну заяву, в якій відкинула квоти щодо розподілу біженців по країнах ЄС. Польща, Угорщина, Чехія і Словаччина заявили, що країни повинні приймати мігрантів, виходячи з власних можливостей, передає DW.

У заяві пропонується ввести для контролю міграції такий же порядок, як у США, де вся інформація про мігранта повинна бути передана владі ще до його в'їзду в країну. Як наголошується в документі, захист кордонів - це ефективний спосіб боротьби з нелегальною міграцією.

Тим часом прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив на саміті в Братиславі, що в ході зустрічі не вдалося змінити міграційну політику ЄС, яку він назвав "саморуйнівної і наївною". За його словами, якщо Німеччина не піде на жорстке обмеження кількості мігрантів, це викличе поршневий ефект, у результаті якого ще більше людей хлине в Європу.

Орбан також повідомив, що лідери країн, розташованих на так званому "балканському маршруті" міграції, а також Німеччини та Австрії зустрінуться 24 вересня у Відні і спробують знайти "шлях для руху вперед".

Нагадаємо, днями в Німеччині на центральній площі міста Баутцен близько 20 мігрантів і 80 місцевих жителів влаштували масову бійку.

On Top