ua en ru

МЗС України знову зажадав від Росії звільнити Савченкао

МЗС України знову зажадав від Росії звільнити Савченкао Джерело фото:sled.net.ua

Міністерство закордонних справ України знову звернулося з вимогою звільнити українську льотчицю і народного депутата України Надію Савченко, яка незаконно перебуває під вартою в Росії. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС України.

"Міністерство закордонних справ України в черговий раз висловлює глибоку стурбованість розвитком ситуації навколо громадянки України, народного депутата України VIII скликання Надії Савченко, яка продовжує голодування на знак протесту проти її незаконного утримання в Російській Федерації", - йдеться в повідомленні.

У заяві наголошується, що, незважаючи на погіршення стану її здоров'я, зібрані захистом докази, що підтверджують непричетність Савченко до смерті російських журналістів, а також домовленість про звільнення всіх незаконно утримуваних осіб, російська сторона виявилася звільнити Савченко.

"У цьому зв'язку українська сторона повторює вимогу про звільнення Н. Савченко і всіх інших громадян України, які незаконно перебувають на території Російської Федерації", - заявили в МЗС.

Нагадаємо, сьогодні, 22 грудня, Московський суд залишив українську льотчицю Савченко під вартою.

Савченко оголосила голодування ще 13 грудня, сьогодні її адвокат повідомив, що Савченко не збирається припиняти голодування.

Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на сході України двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина. Адвокати Савченко неодноразово повідомляли, що у них є докази невинуватості їх підзахисної.

На виборах в Раду 26 жовтня Савченко була обрана народним депутатом України від ВО "Батьківщина".