Після місцевих виборів партії регіональних еліт можуть піти у велику політику, - експерт

НовиниПолітика    11.09.2015 - 16:42

Виборці вже розглядають можливість голосувати за партії, які об'єднують місцеві еліти, і на парламентських виборах. Про це заявив заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, коментуючи результати дослідження електоральних симпатій в Херсоні.

Результати опитування свідчать, що рівень підтримки загальнонаціональних партій не перевищує 10%, а основними конкурентами на виборах у жовтні стануть сили, які представляють місцеві еліти. Виборці готові голосувати за партії місцевих еліт і на місцевих виборах.

"Це свідчить про поступовий перехід електоральних симпатій від загальнонаціональних партій до партій регіональних еліт", - зазначив Голобуцький.

"Парламентські партії не можуть знайти представників на місцях, які готові ногами відходити свій округ. Тому що раніше достатньо було купити місце в списку і нічого не робити", - додав експерт.

Зокрема, він звернув увагу на значне зниження довіри до "Опозиційного блоку", який традиційно користувався в регіоні значною підтримкою, а сьогодні його рейтинг не дотягує і до 7%.

"Ця політична сила сьогодні не має сильних лідерів на місцях і не пропонує варіантів вирішення місцевих проблем. Гасла, з якими екс-"регіонали" йдуть до виборця, більше підходять для парламентських, а не місцевих виборів", - підкреслив Голобуцький.

Як зазначив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала, на півдні та сході України утворився вакуум після краху Партії регіонів. Довіра до "Опозиційного блоку", який є наступником ПР, стрімко падає, а рейтинг ще одних послідовників "регіоналів" - партії "Відродження" - коливається в межах статистичної похибки.

"Після цих виборів може з'явитися нова політична карта України, а партії, які об'єднують місцеві регіональні еліти, на кшталт "Нашого краю", можуть замінити сьогоднішні партії-важковаговики", - заявив експерт.

Нагадаємо, що в п'ятницю, 11 вересня, були представлені результати дослідження електоральних симпатій у Херсоні напередодні проведення місцевих виборів у жовтні. Так, за Володимира Сальдо ("Наш край") у першому турі виборів міського голови готові віддати свої голоси 25,2% опитаних, за нинішнього мера Володимира Миколаєнка, який балотується від блоку свого імені, - 20,3%. Рейтинг інших кандидатів - менше 5%. У другому турі за Сальдо готові віддати голоси 34,2% опитаних, за Миколаєнка - 32, 5%.

За партію "Наш край" в Херсоні готові проголосувати 16,3%, за "Блок Володимира Миколаєнка" - 14%. За ВО "Батьківщина" готові віддати свої голоси 8,5% опитаних, за партію "Блок Петра Порошенка" Солідарність" - 7,5%, за "Опозиційний блок" - 6,6%.

Соціологічне опитування проведене в Херсоні Інститутом соціальних технологій "Соціополіс" на замовлення Агентства моделювання ситуацій з 3 по 7 вересня 2015 року. Всього було опитано 800 респондентів - постійних жителів Херсона у віці від 18 років. Статистична похибка репрезентативності вибірки не перевищує 3,6%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top