Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг має намір забудувати місто будинками з квартирами по 30 кв. м

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг має намір забудувати місто будинками з квартирами по 30 кв. м. Такі метражі змушують ньюйоркців задуматися про вбудовані меблі та компактне домашнє начиння.

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг має намір забудувати місто будинками з квартирами по 30 кв. м. Такі метражі змушують ньюйоркців задуматися про вбудовані меблі та компактне домашнє начиння.

Нині у Нью - Йорку , проживає 8,4 млн осіб. За прогнозами експертів, до 2030 р. жителів Нью-Йорка стане ще на 1 млн більше. Очевидно, що місто вже зараз стикається з браком доступного житла: попит на невеликі квартири колосальний і продовжує зростати.

Щоб якось вирішити проблему Блумберг запропонував програму з будівництва типових житлових будинків з квартирами невеликого метражу. Програма називається My Micro NY. Подібні типові будинки незабаром почнуть масово будувати в Нью - Йорку, їх можна назвати американськими "блумберками" - за аналогією з радянськими  "хрущовками".

Фото: "Хрущовки" Нью-Йорка

Очікується, що мешканці заселяться в перший будинок My Micro NY в 2015 р. У будинку буде 55 квартир площею від 23 до 34 кв. м. Інтер'єри квартир нью-йоркські архітектори зробили максимально комфортним для життя: стелі 3 метри, великі вікна з балконами, вбудовані стелажі, шафи та антресолі для зберігання речей.

Поки будинок за проектом My Micro NY лише будується, з плануваннями квартир можна ознайомитися в спеціальному павільйоні Музею Нью-Йорка. Виставкові квартири вже мебльовані, нью - йоркці можуть наочно переконається, що життя в невеликих квартирах може бути цілком комфортним.

На власному досвіді вирішив у цьому переконається і редактор з нерухомості газети New York Daily News Метт Чабан. Він провів вечір з дружиною у виставковій квартирі площею 30 кв. м "Завдяки меру Блумбергу наше сімейне життя стало на один вечір воістину інтимним, - каже журналіст і знущально уточнює: - Ми ніколи не були настільки близькі з дружиною".

Журналіст, звичайно, "пройшовся" по невеликому простору квартири - "все, що більше пуделя в цій квартирі здається монстром", - проте відзначив і кілька позитивних моментів. Йому дуже сподобалася ідея з висувною обробною дошкою на кухні. Але ось коробка від піци ніяк не хотіла поміщатися у вбудований мініатюрний холодильник, а весь брудний посуд після вечері на чотирьох осіб не вліз до посудомийної машини, яка представляє собою ½ від оригіналу. "Квартира змушує вас бути дуже акуратним" , - каже дружина журналіста - експериментатора. Тим не менш, їй сподобалося вбудоване ліжко-диван італійського виробництва: "Воно було найкращим, на якому ми колись спали". Не дивно, до речі: ліжко коштує 4 тис. дол. Та й весь інший благоустрій цієї квартири площею 30 " квадратів" також влетів міському бюджету в копієчку: на спецмеблі і вбудоване мініатюрне начиння було витрачено 60 тис. дол

Але ось квартири в споруджуваному будинку My Micro NY в районі Першої авеню будуть пропонуватися орендарям з голими стінами. Та й плата за нью-йоркську "хрущовку" буде не соціалістичною. Оренда квартири обійдеться в 2,1 тис. дол щомісяця , всього на 500 дол нижче, ніж ринкові ставки оренди в цьому районі Нью-Йорка.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся