ru ua

МЕА: заморожування рівня видобутку нафти може бути "безглуздим"

МЕА: заморожування рівня видобутку нафти може бути "безглуздим" Фото: у МЕА не бачать сенсу в переговорах про заморожування видобутку нафти

Серед учасників квітневих переговорів тільки у Саудівській Аравії є можливість збільшити видобуток

Домовленість про призупинення видобутку нафти між країнами-членами ОПЕК і Росією може виявитися "безглуздою", так як Саудівська Аравія на сьогодні є єдиною країною, яка здатна збільшувати випуск. Про це пише Рейтер з посиланням на заяву голови відділу нафтової промисловості та ринків Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Ніл Аткінсон.

За запрошенням Катару всі 13 країн-членів ОПЕК, а також найбільші виробники нафти, що не входять в організацію, повинні зустрітися в Досі 17 квітня для того, щоб обговорити розширені умови домовленості про заморожування видобутку нафти.

За словами Ніла Аткінсона, з усіх країн, які мають намір взяти участь у переговорах, тільки у Саудівській Аравії в дійсності є потужності для того, щоб збільшити обсяг видобутку. Таким чином, на думку експерта, рішення заморозити обсяг видобутку стає просто безглуздим і перетворюється скоріше жест, ймовірно, спрямований на те, щоб отримати побільше впевненості в стабілізації цін на нафту.

Лівія приєдналася до Ірану в питанні ігнорування домовленості про замороження, а відсутність цих двох виробників з ОПЕК, у яких є реальна можливість нарощувати видобуток значно обмежує шанси на успіх квітневих переговорів про заморожуванні.

Аткінсон також додав, що, на його думку, ринок вже пройшов етап найгірших цін на нафту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ціна нафтової корзини ОПЕК виросла до 36,68 доларів за барель.