ua en ru

Ляшко: органи прокуратури виконують політичне замовлення проти опозиціонерів

Тиск на народних депутатів - членів фракції Радикальної партії Олега Ляшка, а також на бізнес, який підтримує опозиційну політсилу, з боку органів прокуратури є політичним замовленням влади. Про це в четвер заявив журналістам лідер РПЛ Олег Ляшко в Дніпропетровську після зустрічі з обласним партактивом.

Ляшко підкреслив, що на сьогоднішній день "прокуратура продовжує виконувати каральні функції, спрямовані на те, щоб змусити політиків - членів РПЛ змінити свою політичну орієнтацію і відмовитися від опозиційної діяльності".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прокуратура Дніпропетровської області заявляла про порушення кримінальних проваджень за фактом нібито несплати податків групою компаній S.Group, якою керує родина нардепа від РПЛ Сергія Рибалка. Рибалка є також главою Дніпропетровської обласної організації РПЛ. Адвокати S.Group і сам Рибалка неодноразово заявляли, що за діями прокуратури може стояти засновник мережі супермаркетів "АТБ" Геннадій Буткевич, оскільки "АТБ" винна S. Group близько 110 млн грн, що вже, за словами нардепа, доведено судами.

"Сьогодні прокуратура здійснює "наїзди" на депутатів від РПЛ і на бізнес, який підтримує партію. Під слідством перебувають 7 членів фракції, за цим замовних справах на них здійснюється тиск. Мета - змусити депутатів змінити свою позицію. Ми вимагаємо звільнити Генпрокурора Шокіна, тому що прокуратура продовжує виконувати замовлення, як вона це робила в часи Януковича. У той же час, коли крадуть висуванці влади, силові органи цього не помічають", - говорить Ляшко.

Він також додав, що очікує активізації незаконної діяльності прокуратури в цьому напрямку найближчим часом. "Тиск буде посилюватися", - сказав лідер РПЛ.

На його думку, тільки радикальне реформування органів прокуратури та судової системи дозволить прибрати таке політичний тиск, а також налагодити інвестиційний клімат в країні.

"Чому до нас не йдуть інвестори, як внутрішні, так і зовнішні? Тому що замовленими рішеннями судів, проплаченими діями прокуратури можна позбавити вас власності, відібрати бізнес. Щоб цей клімат змінився, необхідне радикальне очищення судової системи і системи прокуратури, звільнення всіх діючих суддів і прокурорів і вибір нових на конкурсній основі", - заявив політик.