Луценко допускає оголошення Новинського в розшук Інтерполу

НовиниПолітика    05.11.2016 - 18:36
Фото: Юрій Луценко
Фото: Юрій Луценко
Луценко просить Порошенка внести поправки до закону для заочного засудження Януковича

При цьому генпрокурор вважає, що Вадим Новинський не буде переховуватися від правосуддя за кордоном

Генеральний прокурор України Юрій Луценко допускає оголошення нардепа Вадима Новинського в міжнародний розшук Інтерполу, якщо той не повернеться в Україну після зняття з нього недоторканності. Про це Луценко заявив в ефірі "112 Україна".

Луценко запевнив, що Новинському буде забезпечено захист в судах, а ГПУ вимагає тільки зняти з нього депутатську недоторканність, щоб проаналізувати його телефонні дзвінки, завершити слідчі дії та передати справу в суд.

"Це не буде діло, яке розтягнеться на тривалий час... Якщо Новинський буде переховуватися? Будемо діяти згідно з чинним законодавством, звертатися в Інтерпол. У разі відмови - чекати 6 місяців і засудимо за іншим чинним в Україні законодавством", - заявив Луценко.

При цьому Луценко підкреслив, що все вирішиться в наступні два тижні.

"Законодавство передбачає подання у Верховну Раду та далі процедуру більше 20 днів, коли суб'єкт подання має дати пояснення, прибути на комітет, тощо. Тому, на жаль, чинне законодавство робить можливим від'їзд народного депутата в будь-який з цих 20 днів...Я особисто вважаю, що пан Новинський буде в Україні", - зазначив Луценко.

За його словами, Новинський брав участь у всіх слідчих діях.

"Я вважаю це гідною позицією, але це не позбавляє мене необхідності, спираючись на зібрані докази, звертатися до Верховної Ради про притягнення його до кримінальної відповідальності", - додав генпрокурор.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Луценко розраховує на зняття недоторканності з Новинського через тиждень.

 

Читайте в розділі

У Трампа розкритикували доповідь ЦРУ про втручання Росії у вибори в США

Україна докладає максимум зусиль, щоб повернути з РФ політв’язнів, - Порошенко

ОБСЄ закупить нові безпілотники взамін збитих на Донбасі

On Top