Луценко анонсував декларації доброчесності на сайті Генпрокуратури з 18 липня

НовиниСуспільство    17.07.2016 - 06:25
Фото: Луценко розповів, коли на сайті Генпрокуратури з’являться декларації чиновників
Фото: Луценко розповів, коли на сайті Генпрокуратури з’являться декларації чиновників

До 23 липня такі декларації заповнять усі працівники прокуратури

Перші декларації доброчесності на сайті Генеральної прокуратури України з’являться з понеділка, 18 липня. Про це повідомили генеральний прокурор Юрій Луценко та керівник робочої групи з питань проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів Петро Шкутяк, передає "Радіо Свобода".

Зі слів Шкутяка, до 23 липня такі декларації заповнять усі працівники прокуратури, а 25 липня вони будуть оприлюднені на сайті Генпрокуратури і регіональних прокуратур.

Керівник робочої групи відзначив, що це насамперед стосується керівників.


"Буде можливість побачити дві декларації - декларацію доброчесності і декларацію податкову, і якщо в когось будуть зауваження, можна буде одразу подати інформацію", - сказав Шкутяк.

"Ддекларація доброчесності вимагає від прокурора відповіді на запитання, через які може бути знятий з посади згідно з законом працівник прокуратури - за вчинки, що ставлять під сумнів чесність та об’єктивність працівників прокуратури", - пояснив Луценко.

При цьому інформація не може бути анонімною, бо за нею проводитиметься службова перевірка.

Зі слів Луценка, це "повинні бути не чутки, а конкретні встановлені факти".

Ініціатори подання "декларацій доброчесності" також повідомили, що громадські організації, які подадуть найбільше доведених матеріалів, увійдуть до громадської ради при прокуратурі.

Нагадаємо, чиновникам за внесення неправдивих відомостей в електронні декларації може загрожувати кримінальна відповідальність.

On Top