Лівійська влада свого часу зробила ряд спроб з метою запобігти бомбардуванням НАТО

НовиниПолітика    26.08.2011 - 06:16

Уряд Муаммара Каддафі у свій час зробив низку спроб з метою запобігти бомбардуванням Лівії авіацією НАТО. Про це повідомляє Reuters з посиланням на британську газету Guardian, яка посилається на секретні документи, що потрапили в редакцію видання.

У газеті говориться, що документи підтверджують, що лівійське керівництво припускало, що НАТО зробить спробу повномасштабного вторгнення в країну "в кінці вересня, або жовтні".

Також зазначається, що документи показують, що Тріполі в спробах запобігти вторгненню звертався до ключових осіб, що формують громадську думку в Сполучених Штатах, у тому числі до Президента США Барака Обами.

У статті також зазначається, що лівійський прем'єр-міністр в червні написав лист Обамі, в якому він звернувся до нього "Пан Президент" і ввічливо скаржився на Вашингтон через "безпрецедентне рішення" конфіскувати активи Лівії.

Повідомляється, що конгресмен-демократ Денніс Кусініч, який голосував проти військових дій НАТО в Лівії, відмовився зробити візит до Лівії в рамках "мирної місії", на запрошення Тріполі.

"У мене було кілька запрошень відвідати Лівію. Я ясно дав зрозуміти, що не міг вести переговори від імені адміністрації. Я сказав, що виступав в якості члена Конгресу. Але, враховуючи, що Лівія була під обстрілом, це місце не представлялося перспективним для проведення зустрічей", - заявив виданню Кусиніч.

Нагадаємо, після того як НАТО прийняло командування повітряними ударами по Лівії (31 березня 2011 р.), його літаки провели більше 20 тис. бойових вильотів, завдали 7 тис. 635 ударів, повідомили в альянсі в четвер.

Шістнадцять кораблів під командуванням НАТО ведуть патрулювання центральної частини Середземного моря, щоб контролювати виконання ембарго на постачання зброї.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top