Ліквідація державних нотаріальних контор є передчасною мірою, - Мін'юст

НовиниСуспільство    08.08.2013 - 19:40

Ліквідація державних нотаріальних контор є передчасною заходом. Про це заявила міністр юстиції Олена Лукаш, передає прес-служба Мін'юсту.

"Вважаю, що зараз ліквідація державних нотаріальних контор є передчасною. Державні нотаріальні контори продовжують бути тим органом нотаріату, який задовольняє потреби пільгової категорії населення при вчиненні нотаріальних дій, зокрема, звільняючи громадян від сплати мита і зборів. В Україні такі пільги мають тисячі людей , у тому числі особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, інваліди 1, 2 груп, малолітні та неповнолітні діти", - заявила Лукаш.

На сьогодні в установах нотаріату переважно обслуговуються літні люди, пенсіонери, ментально не готові сприйняти приватного нотаріуса як орган нотаріату, який наділений такими ж повноваженнями, що й державний нотаріус. Разом дана категорія громадян, свідомість яких формувалася в інші часи, вимагає від суспільства уваги до своєї позиції, принципів і переваг.

"Люди повинні мати вибір - куди їм краще звертатися: до державного або приватного нотаріуса. Міністерство юстиції поважати вибір громадян", - підкреслила Лукаш.

За її словами, перш ніж реалізовувати концепцію реформування нотаріату в частині скорочення чисельності державних нотаріальних контор, потрібно створити всі відповідні умови на заміну пільг, що діють для соціально незахищених верств населення в державних нотаріальних конторах на сьогодні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top