Лідер партії "Зелені" Олександр Прогнімак: Досить з нас Фукусім і Чорнобилів

Середа 25 квітня 2012 13:53

Понад 400 активістів політичної партії "Зелені" і її лідер Олександр Прогнимак 25 квітня провели під Кабінетом міністрів масштабний мітинг: "Україні - національний проект "Зелена енергія" як альтернативу використання та розвитку атомної енергетики".

Активісти партії "Зелені" зажадали від уряду скорочення обсягів атомної енергетики, а також запропонували свій проект "Зелена енергія", що передбачає перехід на альтернативні джерела енергії. "Мирного атома" - не буває, впевнені активісти партії "Зелені".

"Головне в проекті, на чому наполягає партія "Зелені" - це введення мораторію на будівництво нових атомних енергоблоків. І прийняття 20-річної державної програми поетапного виведення з експлуатації діючих АЕС, - зазначив журналістам лідер партії "Зелені" Олександр Прогнімак. - Нам потрібна альтернативна енергія: гідро, вітрових, сонячних, біопаливних та інших електростанцій. Досить з нас Чорнобилів і Фукусім".

Національний проект "Зелена енергія" передбачає збільшення частки альтернативних джерел енергії в енергобалансі України до 2030 року до 30%, зазначив лідер партії "Зелені" Олександр Прогнімак.

Серед інших основних положень проекту - максимальна державна підтримка впровадження альтернативних джерел енергії (гідроенергетики, вітрових, сонячних і біопаливних електростанцій).

Крім цього, партія "Зелені" виступає проти будівництва ядерного "могильника" в Чорнобилі. А також наполягає на якнайшвидшій добудові безпечного саркофага над 4-м блоком Чорнобильської АЕС.

Основні положення нацпроекта "Зелена енергія":

1. Президент, уряд і Верховна Рада повинні ввести мораторій на будівництво нових атомних енергоблоків та затвердити 20-річну програму поступового виведення з експлуатації діючих АЕС із заміною їх потужностей альтернативними джерелами енергії.

2. Президент, уряд і Верховна Рада повинні ввести мораторій на прийняття рішень щодо продовження термінів експлуатації діючих енергоблоків.

3. Необхідний істотний перегляд енергетичної стратегії України до 2030 р. З основних напрямків стратегії слід виключити ультимативну ставку на розвиток атомної енергетики. Замість цього слід передбачити збільшення частки альтернативних джерел енергії в енергобалансі України до 2030 року до 30%, а також конкретні заходи зі стимулювання енергозбереження та впровадження використання екологічно чистих видів енергії.

4. Максимальне використання поновлюваних джерел енергії. В рамках цього напряму передбачаються:

4.1. Реконструкція потужностей гідроенергетики, підвищення ефективності діючих енерговузлів. Завершення будівництва 2-7-го агрегатів Дністровської гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС). Сприяння будівництву малих ГЕС і гідровузлів.

4.2. Великомасштабне будівництво вітрових електростанцій в причорноморському, прикарпатському і приазовському регіонах з урахуванням нинішнього стану технічного розвитку вітрової енергетики. За оцінками експертів, зведення вітроелектростанцій потенційно може забезпечити до 30% від загальної кількості споживаної в Україні електроенергії. За умови активного розвитку вітроенергетики в найближчі 15 років вартість вітроенергії може стати нижчою, ніж виробництво електроенергії на теплових електростанціях.

4.3. Максимальне державне сприяння використанню сонячної енергетики, зокрема для забезпечення енергією жител (будинків, котеджів), сільськогосподарських будівель, підприємств малого бізнесу. У сільській місцевості використання сонячних батарей і вітрогенераторів може забезпечити істотне скорочення споживання електроенергії індивідуальними будинками і навіть їх повну енергетичну незалежність від централізованої подачі електричної енергії.

4.4. Активний розвиток виробництва різних видів біопалива. В умовах України перспективним видом палива є целюлозний етанол. На відміну від зернового етанолу, целюлозний етанол, вироблений з рослинних волокон, може, в порівнянні з бензином, скоротити вуглецеву емісію на 87-94%.

4.5. Застосування та поширення сучасних енергозберігаючих технологій при опаленні, підвищенні коефіцієнта корисного використання первинних енергоносіїв, включаючи вугілля і целюлозу.

4.6. Вивчення можливостей та розробка технологій використання інших видів відновлюваної енергії.

5. Розробка і реалізація загальнонаціональної програми, стимулюючої реконструкцію діючих енергетичних потужностей з метою підвищення їх ефективності та екологічної безпеки.

6. Реалізація політики економії споживання енергії, адаптованої до окремих галузей промисловості, комунальної сфери та індивідуального споживання. Така політика вимагає застосування найсучасніших технологій. Зрозуміло, необхідний раціональний облік регіональної специфіки.

Передбачається використання наявних можливостей промисловості та комунального сектора в раціоналізації енергоспоживання, включаючи і мінімізацію втрат при поставках води, забезпеченні теплопостачання та переробки відходів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся