ru ua

Лідер "Ісламської держави" пообіцяв влаштувати джихад по всьому світу

Лідер "Ісламської держави" пообіцяв влаштувати джихад по всьому світу Джерело фото:24tsag.mn

Лідер "Ісламської держави" Абу Бакр аль-Багдаді заявив, що збирається боротися до останньої людини і влаштує джихад по всьому світу. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на аудіозвернення, яке з'явилося в соціальних мережах.

У заяві, як вказує агентство, аль-Багдаді заявив, що його бійці "ніколи не припинять боротьбу, навіть якщо залишиться в живих один солдат". Аудіозапис виявився справжнім, уточнює AP.

Аль-Багдаді також закликав здійснювати терористичні атаки в Саудівській Аравії і заявив, що військова кампанія США в Іраку і Сирії зазнала невдачі.

8 листопада військові США заявили, що обстріляли і знищили автомобільну колону, у якій, за попередніми даними, знаходилося керівництво терористичного угрупування "Ісламська держава". Атака сталася біля міста Мосул в Іраку. При цьому представник американського військового керівництва не зміг підтвердити інформацію, що в одній з машин перебував лідер ІД Абу Бакр аль-Багдаді. За даними агентства Reuters, після атаки до моргу Мосула були доставлені 50 трупів, що не були опізнані.

Незабаром Пентагон заявив, що він не може підтвердити повідомлення про вбивство лідера "Ісламської держави". "У нас немає жодної інформації, підтвердженої повідомленнями з Іраку, що Багдаді був убитий або поранений", - заявив журналістам прес-секретар Пентагону полковник Стів Воррен.

Абу Бакр аль-Багдаді очолює ісламське терористичне угрупування "Ісламська держава" орієнтовно з 2003 року. У 2004 році, за даними газети The Guardian, його заарештували і він утримувався в американському таборі Bucca. Командир табору згадував, що аль-Багдаді покинув табір прямо перед його закриттям у 2009 році. Після цього його відпустили. Із 2014 року угруповання отримало всесвітню популярність після початку активних бойових дій в Іраку і Сирії. Зараз під контролем угрупування перебуває майже половина території Іраку.

Як повідомив сьогодні глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров, убитий один з лідерів "Ісламської держави" Тархан Батарашвілі.

Нагадаємо, 13 жовтня в Багдаді (Ірак) в результаті двох вибухів загинули близько 26 осіб, щонайменше 52 отримали поранення.