ru ua

КСУ опублікував рішення по судовій реформі Зеленського

КСУ опублікував рішення по судовій реформі Зеленського Фото: Володимир Зеленський (РБК-Україна)

Сьогодні КСУ визнав неконституційними деякі положення судової реформи

Конституційний Суд України опублікував рішення по судовій реформі президента України Володимира Зеленського. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу суду.

Зазначається, що КСУ закрив провадження у справі в частині перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) частин другої, четвертої статті 24 Закону України „Про Вищу раду правосуддя“ від 21 грудня 2016 року № 1798–VIII.

За результатами перевірки оспорюваних положень Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), частину першу статті 37, частину першу статті 94, пункт 3 частини третьої статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року № 1402-VIII зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" від 16 жовтня 2019 року № 193-IX.

Ще неконституційними визнані пункти 4, 5, 6, 7, 9, 10 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" від 16 жовтня 2019 року № 193-IX, частину третю статті 24, статтю 281, частину восьму статті 31, частину першу статті 42, частину третю статті 47, частину четверту статті 48 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" від 21 грудня 2016 року № 1798-VIII зі змінами, внесеними законом України "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" від 16 жовтня 2019 року № 193-IX.

Також на підставі частини першої статті 97 закону України „Про Конституційний Суд України“ Конституційний Суд України встановив у рішенні порядок його виконання та рекомендував Верховній Раді України невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до цього рішення.

КСУ закрив провадження у справі в частині перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) частин другої, четвертої статті 24 закону України "Про Вищу раду правосуддя" від 21 грудня 2016 року № 1798–VIII.

Нагадаємо, сьогодні КСУ визнав неконституційними деякі положення судової реформи Зеленського.

Як повідомляло РБК-Україна, що КСУ визнав неконституційним конкурс до нового Верховного суду. У оприлюдненому рішенні КСУ також звернув увагу, що перейменування Верховного суду України на Верховний суд не мало проходити без автоматичного переведення суддів. КСУ дійшов висновку, що між юридичним статусом судді Верховного суду України та судді Верховного суду не було відмінностей.