КСУ 19 жовтня може скасувати закон про позбавлення Януковича звання президента

Новини Політика 13.10.2016 - 12:51
Фото: закон про позбавлення Януковича звання президента можуть скасувати
Фото: закон про позбавлення Януковича звання президента можуть скасувати

Засідання відбудеться у формі письмового слухання

Конституційний суд України 19 жовтня розгляне конституційність позбавлення колишнього глави держави Віктора Януковича звання президента. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Початок розгляду справи за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про позбавлення Януковича звання Президента України" (письмове слухання)", - сказано в порядку денному пленарних засідань КСУ.

Засідання розпочнеться о 10:00.

Відзначимо, в лютому 2015 року парламент позбавив Януковича звання глави держави. При цьому згідно з Основним законом (стаття 105), звання президента зберігається за Януковичем довічно, виняток - зміщення з посади в порядку імпічменту.

Нагадаємо, в червні минулого року президент України Петро Порошенко направив до Конституційного суду України подання щодо відповідності Конституції України закону про позбавлення Януковича звання президента України.

17 червня 2015 року в офіційному виданні Верховної Ради газеті "Голос України" був опублікований закон про позбавлення Віктора Януковича звання Президента України з 18 червня.