ua en ru

Крим сьогодні відновив міжнародне авіасполучення

Літак авіакомпанії "Грозний Авіа" вилетів з аеропорту Сімферополя в Стамбул - це перший міжнародний рейс з Криму з моменту його возз'єднання з Російською Федерацією

Літак авіакомпанії "Грозний Авіа" вилетів з аеропорту Сімферополя в Стамбул - це перший міжнародний рейс з Криму з моменту його возз'єднання з Російською Федерацією. Рейс здійснюється на турбореактивном літаку Як-42, передает "Кримінформ".

Як повідомив заступник міністра транспорту Криму Анатолій Цуркін, на авіарейс були продані всі 100 квитків. "Однозначно, це перший і не останній рейс. Міжнародні перевезення будуть тільки збільшуватися", - висловив упевненість він.

За словами Цуркина, міністерство транспорту Криму готове розглянути пропозиції всіх авіакомпаній, у тому числі міжнародних, які готові здійснювати рейси на території Криму. Даний авіарейс є важливим ще й тому, що багато кримські татари літали раніше в Туреччину і вважають її своєю батьківщиною.

Начальник ФМС Петро Ярош зазначив, що у міграційної служби при оформленні пасажирів особливих складнощів не виникло. "На сьогоднішній день це перший рейс, я вважаю, що він успішний для Сімферополя і Криму. І надалі будемо зустрічати і проводжати всіх жителів світу без ускладнень", - зазначив Ярош.

При цьому він уточнив, що санкції ЄС ніяк не вплинуть на діяльність аеропорту Сімферополь. "Будемо запрошувати жителів країн світу - нехай літають і відпочивають. Ми будемо раді всім", - підкреслив Ярош.

Представник фірми "Аль-Софія", яка продавала квитки на даний рейс, Володимир Кушнір повідомив, що вартість перельоту в обидва кінці становить 17 тис руб, а одну сторону - 8-9 тис. З 11 серпня такі рейси будуть виконуватися двічі на тиждень. "Ми плануємо з серпня виконувати поки по 2 рейси на тиждень: у понеділок та четвер", - зазначив він.

Літак полетить через Чорне море, в бік Кавказу, приземлиться в аеропорту "Сабіха Гекчен" / 80 км від центру Стамбула/. Час польоту - 2,5 години.