У найбільшому тендері на видобуток українського газу ціни завищені в 2,5 рази, - нардеп

Вівторок 08 листопада 2016 18:15
У найбільшому тендері на видобуток українського газу ціни завищені в 2,5 рази, - нардеп
Фото: Іван Крулько

Вартість бурових робіт в найбільшому в історії електронних закупівель тендері з видобутку газу завищено на 150%. Про це заявив народний депутат Іван Крулько під час слухань Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу на тему: "20 млрд куб. метрів природного газу власного видобутку в 2020 році – як це зробити ПАТ "Укргазвидобування"?".

За його словами, ціни у цьому тендері завищено на 150%. "При вартості буріння українськими компанія в 12 тис. грн за 1 м в умовах тендеру закладена вартість 30 тис. грн", – зазначив Крулько

Також, за словами депутата, керівництво "Укргазвидобування", посилаючись на необхідність оперативного та ефективного буріння, заклав такі умови тендеру, що взяти в ньому участь зможуть тільки іноземні компанії.

"Замість того, щоб хоча б частину цих коштів направити на модернізацію ГТС України, зношений більш ніж на 75%, керівництво компанії взагалі намагається залишити без роботи більшість вітчизняних газодобувних компаній. Адже тільки у філії "Укргазвидобування" – "Укрбургазі" простоюють 10 верстатів, які можна було б прямо зараз запустити", – зазначив народний депутат.

Крулько наголосив, що йдеться не лише про непрофесіоналізм керівництва "Укргазвидобування", але і про явний особистий інтерес певних осіб.

Як повідомляли ЗМІ, раніше був оголошений найбільший в історії електронних закупівель тендер на 13 млрд гривень, що викликав шквал критики щодо керівника компанії "Укргазвидобування" Олега Прохоренка та директора з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України", куратора газової галузі Юрія Вітренка.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся