Криміналізація кримських татар поглиблює кризу з правами людини в Криму, - Freedom House

НовиниСуспільство    29.09.2016 - 20:36
Фото: у РФ Меджліс внесли в перелік "екстремістських організацій"
Фото: у РФ Меджліс внесли в перелік "екстремістських організацій"

Як зазначається, рішення суду про заборону Меджлісу підтверджує факт масових репресій в Криму

Криміналізація кримських татар поглиблює кризу з правами людини в Криму. Про це йдеться в повідомленні міжнарод правозахисної неурядової організації Freedom House.

"Рішення суду про заборону Меджлісу є підтвердженням того, що в Криму відбуваються масові репресії щодо корінного народу", - зазначив в. о. президента Деніел Калингерт.

Як відзначається, теоретично, російська влада може тепер покарати всіх представників кримськотатарського народу за їх культурну, соціальну і політичну активність. "Це пародія на правосуддя, що є також найсвіжішим прикладом порушення прав людини в Криму", - підкреслюється в повідомленні.

Раніше в квітні 2016 року міністр юстиції Росії тимчасово зупинив діяльність Меджлісу, вищого керівного органу кримськотатарського народу, посилаючись на їх "екстремістську діяльність". А 29 вересня 2016 року Верховний Суд Росії підтримав рішення про заборону, внісши Меджліс в перелік"екстремістських організацій".

 

Freedom House: Криміналізація кримських татар поглиблює кризу з правами людини у Криму У зв'язку з рішенням Верховного ...

Опубліковано Freedom House Ukraine 29 вересня 2016 р.

Нагадаємо, сьогодні, 29 вересня президент України Петро Порошенко назвав рішення Верховного суду Російської Федерації щодо заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу ксенофобським.

On Top