ru ua

Кременчуцький НПЗ з червня 2013 р. вдвічі збільшить обсяги переробки нафти, - Ставицький

Вже в червні 2013 р. обсяги переробки нафти Кременчуцьким нафтопереробним заводом (НПЗ) будуть збільшені вдвічі. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

"Уряд працює... над збільшенням внутрішньої переробки (нафтопродуктів). У нас є проекти програм по різним заводам, а саме там, де держава має вплив, як Кременчуцький НПЗ... У держави там 43% (акцій). Ми розраховуємо, що ми збільшимо там обсяги (переробки нафтопродуктів) буквально починаючи з червня місяця... Я думаю, що у нас є всі можливості як мінімум в два рази збільшити переробку на Кременчуцькому НПЗ", - сказав Ставицький.

Він зазначив, що на сьогоднішній день даний НПЗ здійснює переробку близько 200 тис. тонн (на місяць) і будуть прийняті всі необхідні заходи, щоб ця кількість зросла вдвічі.

Також, Ставицький повідомив, що на сьогоднішній день Одеський НПЗ знаходиться "в технологічному режимі".

"Ви знаєте, там 54 дні за технологією (залишилося) до появи перших нафтопродуктів... Сподіваюся, що новий господар даного заводу виконає всі зобов'язання, взяті на себе, пов'язані зі збільшенням видобутку і запуском повномасштабного і реального виробництва", - зазначив міністр.

Також він повідомив, що для наповнення згаданих заводів нафтопродуктами є кілька джерел - "перш за все через Чорне море". "У нас підготовлена гілка, заповнена нафтою, в режимі Одеса-Кременчук", - сказав Ставицький.

На запитання, чи будуть згадані заводи наповнюватися нафтою з Азербайджану, він зазначив, що не тільки: "Ми можемо як в Новоросійську купувати (нафту), так і у інших. Більше того, є ще поставки з Середземного моря... Тому у нас вибір тут великий".

Читайте також: Ставицький зазначив відсутність зниження цін на українських АЗС незважаючи на світові тенденції