Котирування нафти Brent 12 жовтня вперше за три тижні перевищили позначку 112 дол./бар

Котирування нафти Brent 12 жовтня 2011 р. вперше за три тижні перевищили позначку 112 дол. і досягли значення 112,07 дол./бар., підвищившись з початку дня на 1,2%. У той же час ціна нафти WTI (Light Sweet) змінилася з початку дня не так помітно. Зростання котирувань нафти WTI поки не перевищив значень попереднього торгового дня. Котирування WTI сьогодні піднялися до позначки 86,59 дол./бар., підвищившись з початку торгів на 0,9%.
Станом на 14:20 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (листопад) - 111,83 (+1,10) при діапазоні котирувань 109,89-112,07;
- Light, Sweet Crude Oil (листопад) - 86,31 (+0,50) при діапазоні котирувань 84,52-86,59.
Ціни на нафту сьогодні продовжують рости через помітне ослаблення позицій долара на FOREX. Так, індекс долара для шести провідних світових валют знизився на 0,85% і опустився нижче за позначку 77 пунктів - 76,8 пункту. Слабкий долар сьогодні в черговий раз забезпечив привабливі умови для покупок нафти, яка за попередні п'ять торгові дні подорожчала майже на 11 дол./бар.
Тиск на долар сьогодні, мабуть, зробила інформація про зростання промислового виробництва в країнах єврозони. Як повідомило сьогодні європейське статистичне агентство Eurostat, обсяг промислового виробництва в країнах зони євро в серпні 2011 р. виріс в порівнянні з попереднім місяцем на 1,2%. Аналітики очікували, що даний показник знизиться на 0,8%.
На фондових майданчиках Європи провідні індекси 12 жовтня ростуть. На відкритті фондових торгів в США сьогодні теж очікується підвищення провідних індексів більш ніж на 1%, що додатково підтримує нафтові котирування.
Опублікована 12 жовтня в Парижі доповідь Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) про стан і перспективи світового ринку нафти поки не надала реального впливу на ринок нафтових ф'ючерсів. За підсумками вересня ц.р. експерти МЕА відзначили скорочення світового нафтовидобутку на 300 тис. бар. - до 88,7 млн ​​бар./день. При цьому прогноз споживання нафти і нафтопродуктів на 2011 р. експерти МЕА знизили на 50 тис. бар. - до 89,2 млн бар./день.
Щотижнева офіційна статистика Міністерства енергетики США щодо запасів нафти і нафтопродуктів в країні буде опублікована 13 жовтня. На цьому тижні доповідь головного енергетичного відомства США виходить із затримкою на добу (не в середу, як зазвичай, а у четвер), оскільки 10 жовтня в країні був вихідний день.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся