Концепція РФ щодо миротворців ООН на Донбасі лише поглибить конфлікт, - Волкер

Концепція РФ щодо миротворців ООН на Донбасі лише поглибить конфлікт, - Волкер
Фото: Курт Волкер (flickr.com/usembassykyiv)

Російський проект резолюції є неприйнятним для США й ООН

Російський проект резолюції, який передбачає введення миротворців на Донбас тільки вздовж лінії зіткнення, є неприйнятним для Сполучених Штатів Америки та Організації Об’єднаних Націй, оскільки він не гарантуватиме безпеку, а тільки поглибить конфлікт. Про це заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Росія запропонувала іншу концепцію - так звану захисну силу, що оберігала би лише спостерігачів ОБСЄ. Контроль за кордоном вона не передбачає. Тому безкінечний потік російських сил та озброєння через міжнародний кордон тривав би", - зазначив він.

Волкер підкреслив, що це не те, на що змогли би погодитися США й ООН.

"Адже така концепція не гарантуватиме безпеку, а лише поглибить конфлікт. І жодна країна, що надає війська, не захоче опинитись у такій ситуації: коли є відкритий кордон і маріонеткові угруповання", - переконаний спецпредставник США.

За його словами, США, Франція та Німеччина погодилися взяти таку пропозицію за основу, проте перетворити її на миротворчу місію.

"Це створило би відповідальність за безпеку в регіоні, дало би можливість українській стороні контролювати українсько-російський кордон. Кордон би це не закрило. Він залишиться в такому разі відкритим, проте з'явиться контроль. Війська й озброєння не пересікатимуть його. Це дасть підґрунтя для реалізації Мінських угод", - вважає Волкер.

Він також нагадав, що під час листопадової зустрічі з помічником російського президента Володимира Путіна Владиславом Сурковим йому не вдалося досягти згоди в цьому питанні.

"Наразі маємо дуже різні концепції того, що хотіли би бачити в результаті. Росія підтримує і пропонує не те, що Сполучені Штати та Захід хотіли би бачити", - резюмував дипломат.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що миротворча місія ООН на Донбасі може бути розміщена у 2018 році.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся