ru ua

Консульства країн ЄС в Росії відмовляються видавати жителям Криму візи

Консульства країн ЄС в Росії відмовляються видавати жителям Криму візи
Жителі АР Крим зможуть оформити візи в країни Шенгенської угоди тільки в консульствах країн Європейського союзу в Києві.

Жителі АР Крим зможуть оформити візи в країни Шенгенської угоди тільки в консульствах країн Європейського союзу в Києві. Про це повідомляє РБК.

Посольство Німеччини в Києві вже попередило жителів Криму про те, що тільки українське консульство і візові центри на території цієї країни вправі приймати заяви від резидентів Криму.

"Це стосується заявників, місцем проживання яких є Крим, незалежно від того, чи вони мають український паспорт або паспорт виданий на законних підставах третьою країною", - уточнюється на офіційному сайті представництва Німеччини.
Співробітник прес-служби ЄС пояснив РБК, що прерогатива консульств країн Шенгенської угоди - визначати, які документи вважаються виданими на законних підставах.

"Позиція Євросоюзу щодо видачі віз жителям Криму країнами Шенгенської угоди не змінювалася", - заявив РБК прес-секретар представництва ЄС в Росії Сорен Либориус.

За його словами, Євросоюз не визнає "нелегальну анексію Криму РФ" і продовжує вважати півострів українською територією. Саме тому від осіб, які постійно проживають на території Криму, чекають подачі заяв на візи у консульствах країн Шенгенської угоди на території України (більшість розташовані в Києві; у Польщі, наприклад, є консульство в Одесі).

На питання про те, як консульства будуть встановлювати, що чоловік, який звернувся за візою, є резидентом Криму, в представництві ЄС пояснили, що більшість країн вимагають від заявників копії загальногромадянського паспорта, в якому вказана адреса постійної реєстрації. Крім того, в анкеті на Шенгенську візу є пункт про фактичне місце проживання, обов'язковий для заповнення.

Представництво ЄС відповідає за візову позицію тільки країн, що входять в Шенгенську угоду. Великобританія, яка не входить до Шенгену, має свої візові процедури, але позиція британських колег по кримському питання не відрізняється від загальноєвропейської.

До Євросоюзу входять 28 країн, у зону Шенгенської угоди - 26.

Нагадаємо, раніше посольство США припинило свою роботу в тимчасово окупованому Криму.