ru ua

Конгрес США просять розслідувати факти про масштаби корупції в Україні

Член комітету у закордонних справах Палати представників США Стів Стокман звернувся до Дослідницької служби Конгресу з проханням розслідувати факти корупції і махінацій з держкоштами в Україні. Про це йдеться в його відповідному зверненні.

"Сполучені Штати надають Україні гранти і кредити, в той час як поширюються відомості про корупцію в українському уряді і поза ним. Звучать звинувачення на адресу Національного банку України. Рада Європейського Союзу ввів обмежувальні заходи по відношенню до 18 колишнім міністрам і посадовим особам, яких вважають причетними до розкрадання держкоштів", - зазначає Стокман в листі.

Зокрема, конгресмен апелює до інформації, що з'явилася в ЗМІ, про махінації колишніх українських чиновників з валютними ОВДП. Ті вкладали викрадені з держбюджету кошти в державні цінні папери, купуючи їх через посередника в Ощадбанку. Права вимоги за цими ОВДП потім передавалися офшорним компаніям. В деяких угодах брокером виступала компанія "Інвестиційний капітал Україна" (ICU), співвласником якої в той час була нинішня глава НБУ Валерія Гонтарєва. Сума угод з валютніми ОВДП склала близько 300 млн дол., тоді як загалом валютних облігацій було продано приблизно на 1 млрд дол.

Відповідно до заяви Стіва Стокмана Дослідницька служба Конгресу повинна вивчити всі факти і дані про масштаби корупції в Україні. За підсумками розслідування там сформулюють рекомендації щодо мінімізації ризиків корупції.

На думку експертів, якщо факти махінацій з державними цінними паперами та причетність до них пов'язаного з головою НБУ брокера підтвердяться, це може призупинити подальшу співпрацю між країнами.

Нагадаємо, в квітні 2014 р. Конгрес США схвалив надання держгарантій на 1 млрд дол. На думку експертів, завдяки такому рішенню Україна змогла залучити на зовнішніх ринках відповідну суму всього під 1,844% річних, що стало найдешевшим запозиченням за всю історію виходу України на зовнішні ринки.

Конгрес США просять розслідувати факти про масштаби корупції в Україні