ru ua

Конфіскація "грошей Януковича" в рамках чинного КПК займе 3-5 років, - нардеп

Конфіскація "грошей Януковича" в рамках чинного КПК займе 3-5 років, - нардеп Фото: на повернення "грошей Януковича" може піти до 5 років

Окремого розслідування вимагають сотні епізодів

Конфіскація коштів, крадених екс-президентом Віктором Януковичем в рамках чинного кримінально-процесуального кодексу може затягнутися на 3-5 років. Про це сьогодні в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат від фракції БПП Павло Різаненко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Є свідчення оперативні і певних свідків, це саме ті гроші, які були вкрадені у держбанків. Частина з них (коштів - ред.), що сьогодні заарештовані, були виведені за кордон, а потім заведені в Україну від інших юросіб. Але це досить складне розслідування. В дійсності воно може зайняти роки ", - заявив Різаненко.

За його словами, держава може повернути вкрадені Януковичем кошти в рамках чинного законодавства, однак такий процес займе 3-5 років. Нардеп зазначив, що у злочинній схемі були задіяні до сотні людей, частина з яких покинула межі України, однак деякі з них продовжують працювати в українських банках та Міністерстві фінансів.

"Це не злочин, це сотні епізодів, кожен з яких треба окремо розслідувати", - додав нардеп.

Нагадаємо, Генпрокуратура і МКС погодили алгоритм притягнення до відповідальності Януковича та РФ.