Комітет рекомендує ВР надати уряду право оголошувати кризовий період в Україні

НовиниПолітика    13.10.2016 - 11:06
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України
Кабмін схвалив використання коштів Держспецтрансслужби при підвищенні обороноздатності Урядовий комітет схвалив законопроект про протидію домашньому насильству

Пропонується встановити для гуманітарних організацій та його персоналу привілеї

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони підтримує законопроект №4360 "Про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях". Про це повідомляє інформаційне управління апарату ВР.

Зокрема, метою законопроекту є врегулювання надання гуманітарної допомоги в Україні під час кризових ситуацій, спричинених надзвичайними ситуаціями будь-якого характеру, у тому числі проведенням антитерористичної операції, для подолання яких в України не вистачатиме власних матеріальних та/чи людських ресурсів.

Проектом закону пропонується надати Кабінету міністрів право оголошувати існування в Україні кризового періоду у разі недостатності внутрішніх ресурсів для подолання наслідків шкоди, завданої під час кризової ситуації.

Крім того, передбачається визначити структуру та повноваження органів, які будуть здійснювати на центральному та місцевому рівні координацію з питань надання гуманітарної допомоги населенню під час кризової ситуації, а також механізм їх взаємодії.

Також пропонується спростити порядок тимчасової акредитації національних та міжнародних гуманітарних організацій; визначити механізм обміну інформацією про гуманітарну допомогу, порядок здійснення координації при її наданні, а також моніторинг за її цільовим використанням.

Відповідно до законопроекту, пропонується встановити для гуманітарних організацій та гуманітарного персоналу привілеї, зокрема:

а) спрощений порядок надходження і використання гуманітарних коштів в іноземній валюті, ввезення, митного оформлення та транспортування гуманітарних вантажів, ввезення, зберігання, транспортування та застосування лікарських засобів, ввезення пошукових собак, ввезення та експлуатації радіоелектронних та випромінювальних пристроїв;

б) спрощену процедуру в’їзду іноземних громадян у складі гуманітарного персоналу, в тому числі міжнародних медичних команд, а також визнання їх професійної кваліфікації.

"Народні депутати вважають, що прийняття законопроекту сприятиме адаптації законодавства України, що регулює правовідносини в сфері гуманітарної допомоги, до норм міжнародного гуманітарного права і зрозумілим для міжнародних донорських організацій, які надають таку допомогу", - підкреслюється в повідомленні.

Нагадаємо, в Одеській області оголошено надзвичайний стан у зв'язку зі стихійним лихом.

Читайте в розділі

Україна не може і не буде жити тільки на транші МВФ, - Порошенко

Подання щодо Мосійчука готове до повторного внесення в Раду, - Луценко

Холодницький звинувачує Онищенка в маніпуляціях своїм статусом

On Top