Комітет рекомендує Раді зробити обов’язковим обладнання будівель лічильниками тепла та води

Комітет рекомендує Раді зробити обов’язковим обладнання будівель лічильниками тепла та води
Фото: Верховна Рада України

Проект закону рекомендують прийняти за основу

Комітет парламенту з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №4901 "Про комерційний облік комунальних послуг". Про це повідомляє інформаційне управління апарату ВРУ.

Так, документом пропонується визначити засади забезпечення комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів таких послуг.

Проект передбачає обов’язкове обладнання усіх будівель, що приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії та води. Саме такі вузли обліку будуть використовуватися для комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

Відповідно до законопроекту, обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель зобов’язаний провести оператор відповідних зовнішніх мереж у термін: нежитлових будівель - до 1 жовтня 2017 року; житлових будівель - до 1 жовтня 2018 року.

Крім того, в багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, законопроект передбачає обов’язкове встановлення індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподілювачів теплової енергії), які використовуються для розподілу показів будинкового приладу обліку: у нежитлових будівлях - до 1 жовтня 2017 року; у житлових будівлях - до 1 жовтня 2018 року.

Проектом також пропонується заборонити приєднання до вищезгаданих зовнішніх мереж новозбудованих будівель, які не обладнані приладами обліку згідно з його вимогами. Передбачається встановити, що розрахунки за надані комунальні послуги (постачання теплової енергії, постачання гарячої і питної води) здійснюються виключно за даними комерційного обліку, а також прямо встановити правила розподілу обсягу спожитої комунальної послуги між споживачами (у випадку багатоквартирних будинків та інших будівель, де налічується більше одного споживача).

Законопроект визначає гарантії доступу споживачів до облікової інформації, на основі якої формуються рахунки за спожиті послуги.

"Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого дозволить забезпечити раціональне використання водних, паливно-енергетичних ресурсів, а також захистити права споживачів у сфері комунальних послуг шляхом запровадження обов’язкового комерційного та розподільчого обліку теплової енергії, гарячої та питної води", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко повідомив, що 56% житлових будинків по країні обладнані лічильниками тепла.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся