ua ru

Коаліція не буде надавати жодних додаткових документів для підтвердження своєї легітимності, - С.Міщенко.

Коаліція не буде надавати жодних додаткових документів для підтвердження своєї легітимності. Про це журналістам заявив нардеп від БЮТ Сергій Міщенко, коментуючи сьогоднішню заяву спікера парламенту Володимира Литвина, передає кореспондент РБК-Україна. Він нагадав, що українські закони не мають зворотної дії. Він також додав, що коаліція діятиме виключно у правовому полі. "Ми будемо чітко діяти в правовому полі, тобто закон, який вимагає це (надання 226 підписів) на той момент, коли створювалася коаліція, не діяв, його не було. Ми надали повний пакет документів, коли створювали коаліцію. Ця коаліція створена головою ВР, і щоб її зруйнувати, треба або вийти з коаліції, або розпустити парламент", - зазначив С.Міщенко.

Він не виключив, що відповідна заява В.Литвина, могла бути озвучена для того, щоб парламентарі швидше визначалися щодо вступу в нову коаліцію. "Так це один з елементів. Від того часу, як тільки буде проголошено про розпад коаліції, йде час на дострокові парламентські вибори. Зрозуміло, що у цьому випадку ті політичні сили, які розуміють, що вони не пройдуть в наступний парламент, вони будуть швидше робити рухи в цьому напрямку (створення нової коаліції)", - сказав він.
Нагадаємо, раніше сьогодні Голова Верховної Ради України Володимир Литвин попросив діючу парламентську коаліцію в десятиденний термін надати документи, підтверджуючі її існування. "Я прошу коаліцію надати всі документи, які підтверджують діяльність коаліції... Будь ласка, 10 днів... Надайте всі документи і голові Верховної Ради, і профільному комітету", - сказав В.Литвин.
"Якщо документів не буде, будуть нові реалії, про які говоритимемо, а саме про те, що нам потрібна нова коаліція", - відмітив він.
Спікер нагадав, що згідно з набувшим сьогодні чинності законом про регламент парламенту, зменшення чисельного складу коаліції до кількості народних депутатів, меншої ніж визначено Конституцією України, може служити причиною для припинення діяльності коаліції. Крім того, В.Литвин відзначив, що згідно з законом, під угодою про створення коаліцію має бути не менше 226 підписів народних депутатів.