ru ua

КНДР готує проведення ядерних випробувань

КНДР готує проведення ядерних випробувань.

КНДР готує проведення ядерних випробувань. Про це на прес-конференції в ООН повідомив північнокорейський представник Ри Тун Іл, передає Reuters.

"Раніше КНДР ясно заявила про свої плани провести нове ядерне випробування. Раджу вам почекати і побачити, в якій формі воно буде проведено", - сказав дипломат.

Він також розкритикував американську політику: "США щосили намагається усунути КНДР у сфері політики, ізолювати її економічно і знищити її збройні сили. США ведуть себе так, ніби є головним суддею з прав людини, однак вони самі повинні відповідати перед Міжнародним кримінальним судом. Вони зробили багато злочинів. Тепер вони проводять божевільні військові навчання, абсолютно не піклуючись про мир і безпеку на Корейському півострові".

Рада Безпеки ООН 27 березня 2014 р. засудила КНДР за проведені запуски ракет середньої дальності. Вони пролетіли близько 650 км і впали у водах Японського моря. Імовірно, це були балістичні ракети типу "Нодон", здатні вражати цілі на відстані до 1,5 тис. км. Відповідними резолюціями Ради безпеки ООН Північної Кореї заборонені будь-які пуски ракет з використанням балістичних технологій.