Клінтон оголосила про збільшення американської допомоги сирійській опозиції удвічі - до 12 млн дол

НовиниЕкономіка    01.04.2012 - 15:46

Державний секретар США Хілларі Клінтон оголосила 1 квітня 2012 р.  в Істанбулі про збільшення американської допомоги сирійській опозиції удвічі - до 12 млн дол., передає Associated Press. Крім цього, США постачатимуть до Сирії засоби зв'язку, щоб полегшити координацію опозиційних сил.

В рамках конференції "Друзів Сирії" держсекретар США зустрілася з п'ятьма лідерами сирійської опозиції, включаючи главу сирійської національної ради Бурхана Гальюна і представників ісламських та християнських груп. Клінтон зазначила, що сирійці будуть захищати себе до тих пір, поки режим Асада не припинить насильство.

Вона нагадала присутнім на зустрічі "Друзів Сирії" журналістам, що сирійський лідер обіцяв не застосовувати важке озброєння проти повстанців, полегшити доступ журналістів до країни і надати потребуючим гуманітарну допомогу. Незважаючи на обіцянки, за словами глави американської дипломатії, режим Асада "веде новий наступ на сирійські міста і поселення. Замість того щоб надати доступ населенню до гуманітарної допомоги, служби безпеки посилюють контроль над Хомс та іншими поселеннями. Замість того щоб почати політичний діалог, уряд розганяє мирні демонстрації", - сказала Клінтон.

За її словами, адміністрація Президента США Барака Обами планує запустити програму по так званій "реєстрації злочинів проти людяності, скоєних режимом Асада".

Також 30 березня повідомлялося, що Міністерство фінансів США ввело санкції по відношенню до трьох високопоставлених представників сирійського уряду - за сприяння репресіям проти учасників акцій протесту.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top