Кличко: на БСА розпочався перший етап підготовки до реконструкції

Кличко: на БСА розпочався перший етап підготовки до реконструкції

Мер Києва Віталій Кличко оглянув, як тривають підготовчі роботи для проведення повної реконструкції Бортницької станції аерації, а також подивився, як проходять випробування з утилізації мулу з виробництвом на його основі біопалива.

"Ми перебуваємо на Бортницькій станції аерації, де розпочався перший етап підготовки до реалізації проекту реконструкції БСА спільно з японською стороною. Нам потрібен ще рік на узгодження документації та проведення підготовчих робіт. І протягом трьох років ми реалізуємо перший етап проекту, коли мешканці навколишніх районів вже зможуть відчути відсутність викидів сірководню - того неприємного запаху, який сьогодні є у Дарницькому районі", - зазначив Віталій Кличко.

На сьогодні на 5-му пусковому комплексі БСА відбувається прокладання тимчасових інженерних мереж, знесення та пересадка зелених насаджень, гідронамив території, нарощування дамб каскаду №5 на мулових полях №2 для складування мулу. Планується, що всі підготовчі роботи будуть завершені до кінця 2016 року.

Мер також зазначив, що проблема утилізації відходів на Бортницькій станції аерації стоїть гостро. Це питання екології, а отже - здоров'я киян. Для вирішення цієї проблеми місто залучає різні проекти і компанії.

Так, на БСА сьогодні запустили установку БМ-1, яка утилізує мул і виробляє на його основі альтернативне рідке паливо Біомазут. Проект розробила одна з компаній спільно з міськадміністрацією.

"Ми щойно побачили нові технології згоряння біомулу. Вони дають можливість практично повного згоряння та утилізації мулу на БСА. А, з іншого боку, ми отримуємо джерело енергії, яке можна використовувати в міських потребах. Зараз проходять тестові випробування. Протягом місяця-двох ми зможемо чітко сказати, наскільки ці технології ефективні", - зазначив Віталій Кличко.

Він зауважив, що мулові поля на Бортницькій станції аерації несуть екологічну загрозу. "У попередні роки були неодноразові прориви на мулових полях, і кидали всі сили та кошти, щоби упередити екологічну катастрофу. Якщо нові технології себе виправдають, це буде також одним з кроків у напрямку екологічної безпеки у місті", - резюмував мер Києва.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся