ua en ru

КВУ назвав кількість українських партій, які вказали нульові витрати у фінзвітності

КВУ назвав кількість українських партій, які вказали нульові витрати у фінзвітності Фото: гроші (flickr.com/ssu)

З 356 зареєстрованих в Україні партій звіти в НАЗК подали 272 партій

Дві третини українських партій вказали нульові витрати у фінансовій звітності за ІІІ квартал 2017 року. Про це повідомляє прес-служба Комітету виборців України.

"Дві третини українських політичних партій вказали нульові витрати у фінансовій звітності за третій квартал 2017 (липень-вересень). З 356 зареєстрованих в Україні партій звіти в Національну комісію з питань запобігання корупції подали 272", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією прес-служби, 197 політсил подали порожні звіти, не вказавши ніяких витрат за 3 місяці. Серед партій з нульовими звітами є ряд відомих політичних сил. Зокрема, партія "Суспільно-політична платформа Надії Савченко".

Так, 35 політичних сил задекларували символічні витрати за 3 місяці - від 150 грн. до 50 тис. гривень. Наприклад, партія "За життя" Вадима Рабиновича офіційно витратила за липень-вересень 2017 тільки 8 тис. гривень. З них 2 тис. - на оренду приміщень і 5 тис. - на матеріальні витрати та оплату послуг.

Крім того, партія "УДАР" Віталія Кличка витратила 30 тис. гривень. З них 15 тис. було направлено на заробітну плату (в апараті партії працює 2 людини) і 9 тис. - на оренду.

КВУ назвав кількість українських партій, які вказали нульові витрати у фінзвітності

Фото: інфографіка КВУ (cvu.org.ua)

Наголошується, що партія Михайла Саакашвілі офіційно витратила за липень-вересень 2017 лише 41 тис. гривень. З них майже 32 тис. гривень було витрачено на оренду приміщень. Ще 3,5 тис. гривень партія витратила на участь у телепередачі.

Партія також отримала спонсорських внесків на 1 млн. гривень, що включає благодійне надання поліграфічних та рекламних послуг, банерів, безкоштовне надання приміщень, автомобілів тощо.

Всього 22 партії витратили від 51 до 499 тис. гривень; 6 партій - від 500 до 999 тис. гривень, 11 партій витратили понад мільйон гривень. З них 6 парламентських партій, які отримують кошти з держбюджету, а також такі як "Основа" - 3,7 млн, Аграрна партія України - 2,1 млн, "УКРОП" - 2 млн, "Відродження" - 1 ,7 млн, Українська Галицька партія - 1 млн гривень.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що парламентські політичні партії витратили чверть отриманих з держбюджету коштів на рекламу.