ru ua

Китай почав видобуток нафти в Афганістані

Компанія China National Petroleum Corp (CNPC) приступила до видобутку нафти з басейну Амудар'ї в північному Афганістані. Про це повідомляє "Росія-24".

У грудні 2011 р. Афганістан підписав контракт з CNPC терміном на 25 років. В контракт входять видобуток і переробка нафти в північних провінціях Фар'яб і Сарі-Куль. Це перший великий проект з видобутку нафти в Афганістані. В цілому поки мова йде про досить невеликі обсяги.

Згідно із заявою міністра гірничодобувної промисловості Афганістану Вайдули Шарані агентству Reuters, CNPC буде добувати 1,95 тис. барелів у день. З 1 січня 2013 р. китайська компанія планує вийти на обсяги видобутку на 1,5 млн бар. на рік. Запаси нафти в басейні ріки Амудар'ї оцінюються в 87 млн бар. Згідно з умовами угоди CNPC буде платити 15% за оренду нафтових свердловин, 20%-й прибутковий податок і віддавати від 50 до 70% прибутку від продажу нафти владі Афганістану. На початковому етапі сира нафта з Афганістану буде направлятися на очищення і переробку в Туркменію. Китайська компанія будує нафтопереробний завод, який буде введений в експлуатацію в найближчі два-три роки.

Читайте також: Китай підвищив оцінку власних запасів нафти на 15% - до 643 млрд бар