ru ua

Китай може надати Україні кредит на 3,6 млрд дол. на програму заміщення споживання газу вугіллям

Китай може надати Україні кредит на 3,6 млрд дол. на програму заміщення споживання газу вугіллям. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Держбанк розвитку КНР 13 липня 2012 р. підписали протокол про співпрацю з реалізації програми заміщення споживання природного газу в Україні вугіллям, повідомляє прес-служба Міненерговугілля. З українського боку протокол підписав перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Попович з китайської сторони - уповноважений представник Держбанку розвитку КНР Лю Бо.

Так, положеннями протоколу передбачається можливість відкриття Держбанком розвитку КНР спеціальної кредитної лінії для фінансування проектів програми заміщення споживання природного газу українським вугіллям на загальну суму 3 млрд 656 млн дол. із залученням китайських технологій.

В рамках програми передбачається реалізувати низку проектів щодо переведення вітчизняних об'єктів теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також будівництва заводів по газифікації бурого та кам'яного вугілля.

У ході зустрічі міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко наголосив, що на сьогодні в Україні вже успішно реалізуються спільні з китайською стороною проекти у вугільній галузі та висловив сподівання на розширення такої співпраці.

"Ми розпочинаємо практичну реалізацію домовленостей, досягнутих із керівництвом КНР під час візиту Президента України Віктора Януковича до КНР. Ми вдячні колегам, за проведену в Україні роботу, які після ознайомлення із енергетичною структурою, визначили найбільш ефективні проекти для впровадження з допомогою китайських технологій", - сказав він.

В свою чергу уповноважений представник Державного банку розвитку КНР Лю Бо відзначив перспективу у взаємовигідній співпраці із Міненерговугілля. Він зазначив, що найближчим часом під час візиту керівництва банку буде продовжено діалог щодо відкриття Держбанком розвитку КНР спеціальної кредитної лінії для фінансування проектів програми заміщення споживання природного газу українським вугіллям.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України дозволила Кабінету міністрів залучити китайський кредит на 24,3 млрд грн для аграрного сектора.