ru ua

У Китаї запустили симулятор життя на Місяці

У Китаї запустили симулятор життя на Місяці Фото: волонтери

Волонтери проведуть у ньому 60 днів

У Китаї запустили симулятор життя на Місяці. Перші чотири волонтера (2 чоловіків і 2 жінки) сьогодні зайшли у пекінський "Юегун-1"/ "Храм Місяця-1" / - симулятор життя у близьких до місячних умовах, передає агентство "Сіньхуа".

Відзначається, що волонтери проведуть тут наступні 60 днів. По закінченні цього терміну їх змінить друга група волонтерів, яка також складається з 2 чоловіків і 2 жінок. Цій групі належить провести в симуляторі вже 200 днів. Потім перша група волонтерів повернеться у симулятор ще на 105 днів.

Повідомляється, що експеримент під кодовою назвою "Юегун-365" дозволить китайським вченим зрозуміти, що потрібно для підтримання життя людини на поверхні Місяця в середньо- і довгостроковій перспективі.

Крім того, планується перевірити працездатність біорегенеративної системи життєзабезпечення, яка вже проходила успішні 105-денні випробування у 2014 році. Ця система дозволяє тваринам, рослинам і мікроорганізмам співіснувати. Вода і харчові продукти проходять переробку, в результаті в симуляторі виникають умови, близькі до земних.

Відзначається, що волонтери - це цивільні особи і кращі аспіранти Пекінського авіакосмічного університету.

Зазначено, що симулятор включає велику загальну кабіну площею 42 кв. м, в яку входять спальні місця, кімната відпочинку, санвузол, обладнання переробки відходів і приміщення по вирощуванню тварин, і дві кабіни- "парники" приблизно по 50-60 кв. м.

Нагадаємо, Китайське національне космічне управління веде переговори з Європейським космічним агентством про будівництво поселення на супутнику Землі.