Києво-Могилянська академія подала в суд позов проти Міносвіти з приводу несправедливого розподілу місць держзамовлення

НовиниСуспільство    28.08.2011 - 17:57

Національний університет "Києво-Могилянська академія" звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з приводу несправедливого розподілу місць державного замовлення на 2011/2012 навчальний рік., що має дискримінаційний характер та наносить шкоду інтересам держави. Про це заявив президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Квіт у своєму блозі "Персональний журнал Сергія Квіта".
"Важливо, що цей позов має на меті не лише захистити права НаУКМА, але також відстояти громадський (публічний, суспільний) інтерес, який полягає у забезпеченні справедливого, прозорого і професійно обгрунтованого розподілу державного замовлення на підготовку фахівців. У цьому, насамперед, зацікавлені українські вищі навчальні заклади для планування і забезпечення свого розвитку, громадяни України, які платять податки і прагнуть одержати якісні навчальні послуги, а також українська держава, яка зацікавлена в одержанні фахівців високого рівня для народного господарства", - йдеться в повідомленні Квіта.
НаУКМА вважає, що теперішнє керівництво Міносвіти розподіляє державне замовлення всупереч державним інтересам, вкрай суб'єктивно, непрозоро і непрофесійно, зокрема не зважаючи на критерій якості освітніх послуг. "Така практика використання державних ресурсів зазвичай межує з корупційними діями й відповідно характеризує політику теперішнього міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника", - зазначає Сергій Квіт.
У позові НаУКМА наводить приклади тих напрямів і спеціальностей, які були найбільш дискриміновані цього року і які водночас є унікальними чи належать до одних з найкращих за якістю підготовки в Україні. Мова йде про магістерську програму з журналістики, для якої державне замовлення було повністю скасовано, бакалаврські програми з права (скорочення державного замовлення відбулося на 50 %, залишилося 15 місць), філософії (скорочення склало 50 %, залишилося 10 місць), економічних наук (скорочення відбулося на 43 %, зокрема фінанси і кредит - 12 місць), пише президент НаУКМА.
Інтереси Національного університету "Києво-Могилянська академія", за словами Квіта, у суді представляє адвокатська фірма ЛББК, в якій працюють викладачі й випускники НаУКМА. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top