У Києві презентували інноваційні підходи до вирішення проблем здоров'я

НовиниСуспільство    23.09.2016 - 14:48
Експерти обговорили загрози, які несуть за собою тютюнові вироби
Експерти обговорили загрози, які несуть за собою тютюнові вироби
Тютюнові компанії виступили проти різкого підвищення акцизу на сигарети

67 відсотках випадків передчасної смерті серед працездатного населення України є причиною серцево-судинні захворювання, що в 4-5 разів перевищує аналогічний для розвинених країн світу показник. Про це під час круглого столу, який відбувся 22 вересня, говорили експерти в області кардіології, серцевої хірургії провідних наукових і медичних установ України, а також зарубіжні гості, йдеться на сайті МЦПД.

Микола Проданчук, директор Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Л. І. Медведя МОЗ України зазначив, що Україна має високий потенціал у галузі превентивної токсикології.

"Україна здатна внести свій професійний експертний внесок у об'єктивізації тих загроз, які несуть за собою тютюнові вироби. Також Україна одна з 14 країн у світі, яка вивчає безпеку тютюнових виробів і досліджує використання нових технологій доставки тютюну, зокрема електронної сигарети", - додав він.

Ріккардо Полоса, професор терапевтичної медицини Катанійского університету, зазначив, що одним з ключових питань, яке турбує фахівців в області суспільної охорони здоров'я, є вплив електронної сигарет на серцево-судинну систему довгостроковій перспективі.

"Існує багато стратегій, які вчені можуть застосувати, щоб зрозуміти, який вплив цих нових продуктів на респіраторне здоров'я та формування серцево-судинних захворювань. Довготривалі широкомасштабні дослідження, здавалося можуть дати об'єктивну відповідь про вплив е-сигарет на здоров'я людини, вимагають десятки років і величезний фінансові ресурс для проведення", - зазначив професор.

Доктор Полоса розповів, що в якості альтернативи іноземні фахівці використовують високочутливі тести, які фіксують ранні зміни субклінічного ушкодження здоров'я курців, перейшли на споживання е-сигарет. Згідно з результатами таких досліджень, використання е-сигарет у лікуванні тютюнової залежності дозволило знизити кров'яний тиск та контролювати його у курців з гіпертонією. Про поліпшення загального стану повідомили і «подвійні» курці, яким вдалося скоротити кількість спожитих традиційних сигарет з 20-25 до 4 штук в день.

Константінос Фарсалінос, лікар Медичного центру серцевої хірургії ім. Онассіса, пояснив присутнім, чому в цілях охорони громадського здоров'я слід використовувати продукти зі зниженим ризиком. Він підкреслив, що два шляхи кинути палити - самостійно чи з допомогою медикаментів, неефективні в більшості випадків. Зусилля тільки 5 з 100 курців, які намагаються кинути палити без використання допоміжних засобів, виявляються успішними, в той час як 20 з 100 курців кидають палити завдяки медикаментозному лікуванню.

Про позитивну динаміку скорочення кількості курців в Україні розповіла завідувачка лабораторією популяційних досліджень Інституту кардіології ім. М. Д. Стражеско, Олена Кваша.

"Дані 35-річного дослідження Інституту ім. М. Д. Стражеско по поширеності куріння серед чоловіків у віці 18-64 років свідчать, що за останні 5 років вона знизилася з 44% до 35%", - заявила Кваша.

Експерт вважає це прямим відображенням зусиль держави, спрямованих на "боротьбу з тютюном".

Тим не менш, Кваша зазначила неоднозначність тлумачення впливу електронних сигарет на здоров'я людини та суперечливість наявних зарубіжних досліджень у цій області. Це змусило фахівців Інституту почати своє власне дослідження впливу електронних сигарет і систем нагріву тютюну на серцево-судинну систему, а також визначити ті фактори в організмі, впливають на розвиток інфарктів, інсультів в порівнянні з курінням традиційних сигарет. Проект стартував зовсім недавно, 14 вересня 2016, і триватиме півроку.

Теги: сигареты
Читайте в розділі

В чергах на кордоні з Польщею простоює 900 автомобілів

На Кубі поховали Фіделя Кастро

Погода на сьогодні: по всій території України сніг, температура до +4

On Top