КМДА звернулася до суду з проханням заборонити акцію протесту опозиції, заплановану на 24 серпня

НовиниПолітика    23.08.2011 - 08:45

Заступник голови Київської міської держадміністрації (КМДА) Олександр Пузанов вчора, 22 серпня, провів закриту зустріч з представниками Комітету спротиву диктатурі (КСД). На ній він повідомив, що КМДА звернулася до суду з проханням заборонити акцію протесту опозиції, заплановану на 24 серпня, пише видання "Комерсант-Україна".

Цього дня, в 11:00, представники КСД, куди входять 11 опозиційних політичних сил, серед яких партія "Батьківщина", Всеукраїнське об'єднання "Свобода", "Наша Україна", "Фронт змін" і УДАР, з нагоди 20-ої річниці незалежності вирішили зібратися біля пам'ятника Тарасу Шевченку і влаштувати ходу по Хрещатику. В той же час о 10:00 на Хрещатику розпочнуться виступи хорових колективів і інші офіційні святкові заходи, заплановані КМДА. Як стало відомо виданню, членам КСД не дадуть пройти навіть від пам'ятника Леніну на Бесарабській площі до будівлі Печерського суду, де проходять слухання у кримінальній справі Юлії Тимошенко, оскільки на цьому відрізку Хрещатику вже заплановано проведення міських заходів.
Вчора начальник головного штабу МВС Анатолій Лазарєв повідомив, що столична міліція готова прийняти всі заходи для того, щоб забезпечити виконання можливого рішення суду про заборону акцій протесту в центрі столиці. Лазарєв, зокрема, заявив, що МВС не допустить пересічення двох заходів. За його словами, керівництво МВС спробує переконати членів комітету змінити час або місце проведення мітингу. "Якщо опозиціонери все ж захочуть провести заборонену акцію, то ми просто не допустимо їх на місце мітингу або не випустимо їх з цього місця для проведення ходу, - пообіцяв Анатолій Лазарєв. - А якщо, не дай Бог, опозиція зробить які-небудь силові дії або провокації, то ми діятимемо відповідно до закону "Про міліцію" і затримувати найбільш активних учасників". Для цього, за словами Лазарєва, київська міліція вже переведена на посилений режим несення служби. У столиці вже знаходяться співробітники спецпідрозділу "Беркут" з інших регіонів. "В разі непередбаченого розвитку ситуації ми можемо збільшити чисельність резерву", - повідомив Лазарєв.
Учора увечері закінчилося засідання КСД, на якому обговорювалися можливі дії опозиції 24 серпня. Його учасники так і не прийшли до єдиного рішення. "Всі розуміють, що 24-го міліція і "Беркут" спробують витіснити нас звідусіль. Поки зрозуміло єдине - місце і час зборів залишаються попередніми, а далі більшість учасників наради вирішили діяти по ситуації", - розповів виданню на умовах анонімності один з учасників засідання.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top