Яка нерухомість користується найбільшим попитом серед Киян?

Вівторок 05 серпня 2014 14:43
У липні в Києві продано 1448 квартир, повідомили в консалтинговій компанії SV Development. Раніше первинне житло більш привабливо: 806 квартири було продано в недобудованих будинках і 642 - на вторинному ринку.«Як ми і припускали, мінімум вже пройдено в березні, коли було продано всього 255 квартир на вторинному ринку і 433 в новобудовах, тепер кожен місяць показує позитивну динаміку. У липні реалізовано квартир більше, ніж у червні 796 на первинному і 592 на вторинному», - повідомив «Вістям» аналітик SV Development Сергій Костецький.

У липні в Києві продано 1448 квартир, повідомили в консалтинговій компанії SV Development. Раніше первинне житло більш привабливо: 806 квартири було продано в недобудованих будинках і 642 - на вторинному ринку.

«Як ми і припускали, мінімум вже пройдено в березні, коли було продано всього 255 квартир на вторинному ринку і 433 в новобудовах, тепер кожен місяць показує позитивну динаміку. У липні реалізовано квартир більше, ніж у червні 796 на первинному і 592 на вторинному», - повідомив «Вістям» аналітик SV Development Сергій Костецький.

Купують двокімнатні на первинці
Найбільшим попитом у липні користувалися двокімнатні квартири (49% угод). 43% угод - однокімнатні квартири і 8% - з трьома і більше кімнатами. При цьому понад 82% угод укладалися з об'єктами ціновій категорії до $100 тис., 14% - від $100-200 тис. і 4% - понад $200 тис.
Причому ціни в доларовому еквіваленті просіли як на первинному, так і на вторинному ринку. Ціна продажу 1-3 кімнатних квартир на вторинному ринку в Києві знизилася на 1,84% ($24) до $1280 за кв. м. Первинка знизилася на 1,45% ($17) до $1155 кв. м.
Найдешевшим залишався Дарницький район, із середнім показником $1018/кв.м. на вторинному ринку і $946/кв.м. на первинному.
У найдорожчому - Печерському - середня ціна продажу склала $1954/кв.м. на вторинному ринку і $1626/кв.м. на первинному.

На вторинному ринку продають трикімнатні
За даними ІАП «Столична нерухомість», в липні на продаж було виставлено 19498 квартири, це на 6,4% більше, ніж у червні та на 5,9% більше, ніж у минулому році. Причому в загальному обсязі пропозицій однокімнатних квартир 28%, двокімнатних 32%, трикімнатних - 33% і чотирикімнатних 7%. Найбільше квартир в липні пропонувалася в Дарницькому (16%), Голосіївському (15%), Печерському (14%) і Шевченківському (13%) районах. Найменше продавалося в Деснянському (6%) та Подільському (4%) районах. Частка квартир, вперше виставлених на продаж, в звітному місяці склала 11,9% від усього обсягу пропозиції. Середня ціна пропозиції «нових» квартир у Києві на 6,5% нижче середньої ціни червня і становить 20589 грн/кв. м.

На первинному ринку - економ-клас
Первинний ринок у липні представлений 1209 квартирами у 124 новобудовах. У структурі пропозиції первинного житла переважають новобудови економ-класу - 60%. Новобудови бізнес-класу складають 26% від загальної кількості, преміум-класу - 14%. Порівняно з червнем 2014 р ціни в економ-класі зросли на 1,4% до 10,7 тис. грн/кв. м; в об'єктах бізнес-класу знизилися на 0,7 % до 17,3 тис. грн/кв. м; преміум-клас - зростання на 1,2% до 26 тис. грн/кв. м.

Нове купують охочіше
Тенденція зниження частки вторинного житла буде тривати як мінімум ще кілька років. Навіть при тому, що ціни на первинне житло поступово наздоганяють вторинку, вона залишається більш привабливою. «Останнім часом скоротилася кількість банківських установ, що надають кредити на купівлю житла на первинному ринку (на чотири банку), так і на вторинному (на вісім). Але забудовники стимулюють продаж, заманюючи самими різноманітними акціями лояльності і розстрочками, продавці ж вторинного житла таких схем запропонувати не можуть, тому частка вторинки буде падати», - пояснив старший аналітик департаменту стратегічного планування Української торгової гільдії Костянтин Олійник.

Продавців бентежить обмеження
У серпні скоротити кількість угод з купівлі-продажу вторинної нерухомості може запроваджене НБУ з 28 червня обмеження на зняття понад 150 тис. грн на добу. «Психологічно наші громадяни звикли оцінювати нерухомість в доларах. Тому продавець, отримавши на свій рахунок усю виручену суму, прагне відразу її зняти і конвертувати. Причому більше довіряють готівковим. Зараз для переведення в готівку йому знадобиться кілька тижнів, адже суму в 150 тисяч треба замовляти в банку за три-чотири дні», - пояснив Костецький.

Експерт припускає, що це нововведення обвалить ринок вторинної нерухомості в серпні. «Зараз ми бачимо, що в рази зменшилася кількість замовлених оцінок для продажу житла, люди вичікують. Ми очікуємо падіння продажів на вторинному ринку від 20 до 50%. Первинка залишиться на липневому рівні або трохи підросте», - говорить Костецький.

Яка нерухомість користується найбільшим попитом серед Киян?

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся