ua en ru

Кабмін України затвердив концепцію податкової реформи.

Кабмін України затвердив концепцію податкової реформи, яка повинна дозволити в 2010-2018 рр. відмовитися від податкових пільг і поліпшити адміністрування податків. Про це "Комерсант-Україна" повідомив міністр Кабінету міністрів України Петро Крупко. "Ми прийняли інструмент для роботи Мінфіну і податкової адміністрації, які займатимуться реформуванням", - сказав він. Згідно документу, уряд Юлії Тимошенко скасував прийняту Кабміном Віктора Януковича 19 лютого 2007 р. "Концепцію реформування податкової системи", розраховану до 2015 р. Нову модель фіскальної реформи Кабмін має намір реалізувати до 2018 р., щоб "побудувати сучасну конкурентоздатну соціально орієнтовану ринкову економіку, інтегровану у ЄС".

На першому етапі - в 2010-2011 рр. - уряд допрацює і прийме Податковий кодекс, поліпшить методи адміністрування податків, скоротить пільги по сплаті ПДВ і вирішить проблему невчасного відшкодування ПДВ. У цей період буде введено податок на нерухомість (розраховуватиметься із загальної площі), почнуть стягувати акцизний збір на електроенергію і газ замість цільової надбавки до тарифу, що діє, а самі акцизи будуть підвищені до європейського рівня. Серед пріоритетів - реформа спрощеної системи оподаткування, зокрема збільшення рівня відповідальності за порушення; проведення бруттизації заробітних плат і введення єдиного соціального внеску.
У 2012-2013 рр. слід очікувати зниження ставки податку на прибуток, проте розмір цього зниження уряд не вказав. Примітно, що в попередній концепції ставка податку повинна була зменшитися до 2012 р. з 25% до 20%, а ПДВ до 2008 р. - з 20% до 18%. Замість цього тепер Кабмін України запропонував підвищити ставки податку на доходи фізичних осіб, які отримують "особливо великий дохід" (ставка не уточнюється; зараз - 15%). До 2018 р. буде повністю завершена адаптація української податкової системи до вимог ЄС. Проект стратегії узгоджений з МВФ, але не враховані рекомендації фонду заборонити платникам єдиного податку добровільну реєстрацію платниками ПДВ і понизити для них максимальний обсяг річного виторгу з 500 тис. грн до 300 тис. грн.