Кабмін може зменшити податки і збільшити бюджетне фінансування для держшахт.

Кабмін України може зменшити податки і збільшити бюджетне фінансування для держшахт, повідомляє "Комерсант-Україна". Мінвуглепром України, Мінекономіки і Національна академія наук України зайнялися підготовкою проекту закону "Про державну підтримку (субсидування) вугільної промисловості". Таке розпорядження 27 січня 2010 р. дав Кабінет міністрів України, повідомив виданню міністр вугільної промисловості України Віктор Полтавець. "Робоча група вже розпочала підготовку документа", - заявив він. Мінвуглепром України пропонує ввести податкові пільги для державних шахт і передбачити щорічне виділення з держбюджету коштів не лише на компенсацію зарплат шахтарів, але і на модернізацію підприємств. Терміни підготовки документа поки не визначені.

Держшахтам вже надаються значні пільги - в січні 2009 р., всупереч закону "Про електроенергетику, Кабмін України рекомендував знизити для них на 26% тариф на електроенергію. У січні 2010 р. ще одним розпорядженням уряд звільнив державні шахти від відрахувань до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування України, а також скасував податки на зарплати. В результаті шахти скоротили капітальні вкладення на 30%, а їх заборгованість перед всілякими фондами і місцевими бюджетами, за даними Мінфіну, виросла в 7 разів, до 3,5 млрд грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся