Кабмін виділив 47 млн грн на запобігання НС на сміттєвому полігоні в Києві
Кабінет міністрів України виділив Київській міській держадміністрації (КМДА) 47 млн грн на запобігання надзвичайної ситуації на полігоні твердих побутових відходів №5 у селі Підгірці Обухівського району Київської області. Про це пише "Комерсант-Україна".
Цей полігон площею 63,7 га, що знаходиться в структурі ПАТ "Київспецтранс", розташований в 15 км від Києва і є основним місцем захоронення твердих побутових відходів. На території полігону знаходяться два поля (карти), ємність яких складає 39,4 млн куб. м. Зараз тут поховано понад 30 млн куб. м сміття, що дозволяє експлуатувати об'єкт ще протягом шести-семи років. При цьому на одну з карт відходи вже не завантажуються, але проектом реконструкції планується збільшення ємності полігону до 45 млн куб. м.
Виділені Кабміном кошти призначені для нарощування дамб першої і другої черги, а також для збільшення потужності системи очищення фільтрату - насичених хімікатами і солями важких металів вод, що накопичуються під сміттям. З резервного фонду міського бюджету на ці цілі виділено майже 1 млн грн. Фільтрат був переміщений в три озера-накопичувача, де вже знаходяться 600 тис. т небезпечних речовин, які потребують очищення.
Зокрема, як повідомили джерело в департаменті житлово-комунальної інфраструктури КМДА, 26 млн грн підуть на нарощування дамб першої та другої черги полігону, 21 млн грн - на поліпшення системи очищення.
"На полігоні працює одна установка, зараз проводиться ремонт. Вона може переробити фільтрат, який утворюється щодня, але в ставках-накопичувачах його занадто багато",- розповіли в департаменті.
Установка може переробити фільтрат, який утворюється щодня, але в ставках-накопичувачах його занадто багато Заступник голови правління з питань безпеки ПАТ "Київспецтранс" Олег Клекота зазначив, що установка щодня може переробити 200 кубометрів фільтрату.
"Виходить, що для повного очищення наявного фільтрату необхідно близько 3000 днів. Якщо додати ще одну установку, а планується придбати пристрій могутніше існуючого, то часу, необхідного для повного очищення, потрібно значно менше",- сказав Клекота.
Він також пояснив, що на закритій карті планується наростити дамбу на 12 м, а на чинній - приблизно на 8 м, причому на другій карті насамперед будуть вестися роботи з укріплення дамби. За словами начальника управління з надзвичайних ситуацій КМДА Сергія Рюмшина, явною витоку фільтрату з дамби N2 поки не спостерігається: "Але навантаження на споруду зростає через надходить сміття. Я бачив, що відбувається зволоження дамби. В майбутньому це може привести до серйозних проблем".
Між тим голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко заявила, що полігон N5 давно став екологічно небезпечним об'єктом. За її словами, повноцінні дослідження не ведуться, тому не виключено, що фільтрат надходить в грунтові і підземні води.