ua en ru

Кабмін повернув у державну власність Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК, - Яценюк

Кабмін повернув у державну власність Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК

Кабмін повернув у державну власність Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК. Про це заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету міністрів України, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні урядом оприлюднено постанову про повернення в державну власність двох гірничозбагачувальних комбінатів. Це Вільногірський та Іршанський гірничозбагачувальні комбінати. Держава повернула собі контроль. Раніше ці комбінати були в так званій оренді колишньої влади. При прибутках 1 млрд грн мінімально протягом року держава отримувала аж 100 млн. Тому ми сьогодні повернули ці комбінати в 100% державну власність", - заявив Яценюк.

Він додав, що далі уряд буде приймати рішення "чи приватизувати об'єднану хімічну компанію, яку створили, чи корпоратизувати, чи залишити ці комбінати виключно на 100% у державній власності".

Нагадаємо, 5 червня Кабмін попередив приватне акціонерне товариство "Кримський титан", що входить в холдинг Group DF Дмитра Фірташа, про розірвання договорів оренди цілісних майнових комплексів держпідприємства "Іншавський державний гірничо-збагачувальний комбінат" і держпідприємства "Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат". У Кабміні пояснили, що це зупинить прихований процес приватизації.