ua en ru

Кабмін збільшив статутний капітал "Нафтогазу" на 2 млрд дол

Кабмін збільшив статутний капітал "Нафтогазу" на 2 млрд дол

Кабінет міністрів України збільшив статутний капітал національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на 31,5 млрд гривень (1 млрд 991,5 млн дол.). Про це йдеться в постанові Кабміну №13 від 23 січня 2015 р.

Збільшення статутного капіталу відбудеться шляхом випуску додаткових акцій існуючої номінальної вартості зі збереженням 100% акцій у власності держави.

Міністерству фінансів України доручено випуск облігацій внутрішньої державної позики в розмірі 31,5 млрд гривень з терміном обігу до 10 років та відсотковою ставкою доходу на рівні 14,5% річних. Облігації будуть внесені від імені держави в оплату за додаткові акції "Нафтогазу України".

Міністерству енергетики та вугільної промисловості доручено прийняти рішення про приватне розміщення додаткових акцій НАК "Нафтогаз України". Компанія повинна використовувати отримані облігації у господарській діяльності, у тому числі використовувати кошти, отримані від реалізації облігацій, для розрахунків за імпортований природний газ.

"Взяти до відома, що придбання зазначених акцій здійснюється шляхом їх обміну на облігації внутрішньої державної позики, випущені згідно із цією постановою", - наголошується в документі.

Нагадаємо, Мінфін у 2014 р. випустив ОВДП для збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" на загальну суму 96,6 млрд грн із середньозваженою дохідністю 13,50% річних.